Samsung przygotowany na system Windows 8 oraz Windows Phone


News

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, prezentuje na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie – IFA 2012 – swoje urządzenia z nowej rodziny produktów ATIV. Są one oparte na platformie systemu Windows 8 oraz Windows Phone 8 i obejmują urządzenia Smart PC, tablety oraz smartfony. Głównym zadaniem urządzeń z kategorii ATIV jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu obsługi i ułatwienie codziennych zajęć.

Wraz z premierą systemu operacyjnego Microsoft Windows 8, firma Samsung wprowadza „ATIV”, nową markę urządzeń opartych na systemie Windows. ATIV, anagram łacińskiego słowa VITA (‘życie’), to nawiązanie do misji firmy Samsung, której ambicją jest ułatwianie codziennego życia. Gama urządzeń wyposażonych w system Windows 8 stanowi właśnie wyraz dążenia do tego celu. Firma Samsung wprowadziła takie produkty, jak ATIV Smart PC, ATIV Smart PC Pro, ATIV Tab oraz ATIV S, składające się na pełną ofertę urządzeń ATIV. Samsung to jedna z nielicznych firm, które mogą zaoferować tak zróżnicowany zestaw produktów. Celem firmy Samsung jest zapewnienie klientom większego wyboru urządzeń opartych na platformie systemu Windows 8.

„Samsung z radością wprowadza szeroką ofertę urządzeń opartych na systemie Windows 8. Dzięki naszej wiodącej pozycji w dziedzinie technologii i wzornictwa oraz pozycji firmy Microsoft jako największego dostawcy systemów operacyjnych, razem możemy zaoferować klientom szeroką gamę urządzeń ATIV umożliwiających konwergencję w ramach różnych kategorii” – powiedział Seong Woo Nam, wiceprezes wykonawczy działu IT Solutions Business w firmie Samsung Electronics.

„Samsung to ceniony partner, a inwestycja w stworzenie globalnej marki urządzeń Smart PC, tabletów i telefonów opartych na systemie Windows to dla mnie wielki powód do radości – powiedział Nick Parker, wiceprezes, OEM, Microsoft. – To dla nas doskonała okazja, by podarować kolejnym klientom radość i pewność działania, jaką niesie ze sobą korzystanie z systemu Windows zainstalowanego na znakomitych urządzeniach firmy Samsung, oferujących wiele możliwości rozrywki, pracy zdalnej i korzystania z usług w chmurze”.

Urządzenia ATIV firmy Samsung są proste w obsłudze, wydajne i stylowe. System operacyjny Windows 8 jest intuicyjny i można z niego korzystać na wielu urządzeniach. Wprowadzając na rynek produkty ATIV, Samsung i Microsoft wspólnie oferują użytkownikom dostęp do zawansowanych funkcji otwierających możliwości kreatywnego działania i pracy. Pełna oferta produktów została opracowana z myślą o łatwej obsłudze, pozwalającej w prosty sposób współpracować i dzielić się pomysłami oraz korzystać z różnorodnych treści.

Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows dodatkowo podnoszą własne, unikalne usługi i treści firmy Samsung. Usługa Samsung Family Story umożliwia intuicyjne udostępnianie zawartości i świetną zabawę, natomiast usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacji na wszystkich tych różnorodnych urządzeniach.