Samsung ogarnia japoński rynek


News

Samsung który ogarnia japoński rynek, tym razem w kategorii drukarki i kserokopiarki. Pokonał już nazwy domowe – rodzime japońskich dominatorów takich jak Sony i Panasonic zarówno w produkcji telewizorów, chipów pamięci oraz telefonów komórkowych. Teraz przyszedł czas na drukarki i kserokopiarki. Południowokoreański potentat pokonuje wieloletnich rywali na rynku drukarek w tym tak popularny Canon. Jego bronią jest najnowocześniejszy system, który pozwolił wprowadzić na rynek nowe kopiarki i drukarki laserowe zbudowane z 1-GHz procesora, który posiada taką samą ilość mocy obliczeniowej, jak iPhone 4S.

Nowy produkt firmy Samsung jest ciosem da japonskiego przemyslu elektronicznego , który cierpi z powodu spadku cen swoich produktów, co jest wynikiem konkurencji z koreańskimi rywalami i kultowymi produktami firmy Apple. Samsung w Azji jest obecnie największym producentem spośród firm elektronicznych, co odzwierciedla fakt, iż firma ta zgarnęła ponad 8 000 000 0000 dolarów zysku w ciągu ostatnich 10 lat działalności. Daje to jej pozycję lidera i największego na świecie producenta telefonów i telewizorów. Nawet ostatni spór Samsung i Apple, który trwał od kwietnia 2011 roku i dotyczył wzajemnych roszczeń obydwu firm i odszkodowań z powodu naruszenia praw patentowych, nie jest w stanie zagrozić firmie.

Ponieważ spór ten nie dotyczy najnowszych chipów użytych w wyżej wymienionych drukarkach. Samsung jako pierwszy bowiem użył chipów tej prędkości wykonanych z dwóch rdzeni przetwarzających, które są w stanie obsłużyć zadania szybciej niż z pojedynczych źródeł. Ta technologia firmy pozostała niezakwestionowana i nie podlega pod ów spór. A co ona daje? Szybsze, sprawniejsze i wydajniejsze techniki druku wieloformatowego.