News

Samsung Galaxy TAB S4 – ze znakomitym wyświetlaczem i szybko ładującą się baterią

Tablet Samsung Galaxy TAB S4 wyróżnia się z pewnością pod względem wyświetlacza. Producent zastosował ekran Super AMOLED o przekątnej 10,50 cala i rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli.

Zagęszczenie pikseli wynosi 288 ppi. Można się natomiast przyczepić o ramki, które są stosunkowo szerokie, jak na aktualne trendy. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi ok. 78%, podczas gdy konkurencyjne marki oferują często modele, w których ekran zajmuje niemal cały przedni panel.

Zaletą Samsung Galaxy TAB S4 jest z pewnością (obok wygodnego ekranu) bateria o pojemności 7300 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Model będzie dostępny w sklepach w dwóch wariantach – z 64 GB pamięci wewnętrznej oraz z 256 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo.

Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z zegarem 2,35 GHz otrzymał wsparcie w ostaci 4 GB RAM. Samsung Galaxy TAB S4 współpracuje z rysikiem S Pen. O dobrą jakość dźwięku dbają 4 głośniki Dolby Atmos. Na tylnym panelu znajduje się aparat z matrycą o wielkości 13 MP. Z kolei z przodu umieszczono 8 – megapikselową kamerę.

Samsung Galaxy TAB S4 nie posiada czytnika linii papilarnych, ale ma skaner tęczówki. Za łączność odpowiadają LTE, Bluetooth 5,0, dwuzakresowe Wi-Fi oraz GPS z obsługą A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Tablet posiada też wejście 3.1 OTG typu C.