Samsung Galaxy J7 vs Asus ZenFone 2


Porównanie

Samsung Galaxy J7 i Asus ZenFone 2 są modelami ze średniej półki cenowej. Postanowiliśmy porównać ich podzespoły.

Samsung Galaxy J7 (2017) jest jedną z nowości, podczas gdy Asus ZenFone 2 ma już swoje lata – zaprezentowano go na targach CES w 2015 roku! Niemniej jego specyfikacja techniczna nadal zwraca uwagę, podobne jak design – model jest dostępny w kilku wariantach.

Wyświetlacze i aparaty fotograficzne

Samsung Galaxy J7 jest modelem wyposażonym w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,5 cali. Grafika jest prezentowana w jakości HD – rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Główny aparat ma matrycę o wielkości 13 MP. Niestety nie ma optycznej stabilizacji obrazu. Użytkownik może skorzystać z detekcji fazy. Przednia kamera ma taką samą matrycę.

Asus ZenFone 2 posiada 5,5 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Co prawda parametry są takie same, ale technologia wykonania ekranu jest inna niż w Samsung Galaxy J7 – Asus ZenFone 2 nie dorówna konkurencyjnemu modelowi pod tym względem. Model posiada aparat główny (13 MP) z dwutonową diodą doświetlającą oraz skromną przednią kamerę (5 MP).

System, pamięć i procesor

Samsung Galaxy J7 ma pod obudową procesor Samsung Exynos 7870 wspierany przez 3 GB RAM-u. Ośmiordzeniowa jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym ARM Mali-T830 MP2. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej – można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności 256 GB. Model zasila akumulator o pojemności 3600 mAh. Samsung Galaxy J7 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką systemową Samsung Experience.

Asus ZenFone 2 ma pod maską czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 wspierany przez 4 GB RAM-u. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej. Można rozszerzyć przestrzeń na pliki za pomocą karty microSD. Bateria ma pojemność 3000 mAh, a całość pracuje pod kontrolą Androida.

Transmisja danych

Transmisja danych w przypadku Samsunga Galaxy J7 odbywa się za pośrednictwem LTE kat. 6, W-Fi, Bluetooth 4.1 oraz NFC i USB 2.0. Samsung Galaxy J7 posiada czytnik linii papilarnych. Konkurencyjny model zapewnia podobne kanały transmisji danych, ale w 2015 r. średniaki nie musiały mieć jeszcze czytników linii papilarnych – i tego u Asusa zabrakło.

2 – letni odstęp dzielący premiery obu smartfonów pokazuje, w jak szybkim tempie zmieniają się oczekiwania i standardy względem urządzeń mobilnych. Oczywiście nasze porównanie z sukcesem wygrywa nowszy model – Samsung Galaxy J7. Mając za konkurenta Asusa ZenFone 3 nie wypadłby tak dobrze.