Samsung Galaxy J2 Pure – nowy niskobudżetowy model z estetycznym designem


News

Samsung Galaxy J2 Pure jest nowym modelem marki Samsung należącym do niskobudżetowców. Specyfikacja techniczna tego smartfonu nie jest żadnym zaskoczeniem – przynajmniej w przeważającej części.

Samsung Galaxy J2 Pure posiada ekran dotykowy TFT o przekątnej 5 cali. Rozdzielczość ekranu wynosi zaledwie 540 x 960 pikseli. Zagęszczenie pikseli jest natomiast równe 220 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 68,2%. Ekran nie został pokryty ochronną warstwą. Samsung Galaxy J2 Pure posiada dwa pojedyncze aparaty – aparat główny z matrycą o wielkości 8 MP oraz przednią kamerę z obiektywem 5 MP.

Model czerpie energię z baterii litowo – jonowej o pojemności 2600 mAh. Akumulator nie został wyposażony w funkcję szybkiego ładowania, ani w funkcję ładowania indukcyjnego. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo. Sercem urządzenia jest procesor z zegarem 1,40 GHz.

Samsung Galaxy J2 Pure posiada tylko trzy czujniki – akcelerometr, czujnik zbliżeniowy i grawitacyjny. Niestety zabrakło czytnika linii papilarnych, co mimo że mamy do czynienia z budżetowcem, jest jednak niemiłą niespodzianką. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 4.2 oraz jednozakresowego WiFi z funkcją WiFi Direct. Samsung Galaxy J2 Pure posiada USB 2.0 oraz moduł GPS z obsługą A-GPS i GLONASS.

Pozytywnym akcentem jest natomiast design tego modelu. Proporcje ekranu oraz sposób wykonania obudowy i jej kolorystyka przypominają nieco design modeli wyższej klasy. Może to zachęcić kupujących do wyboru właśnie tego budżetowca. Trudno znaleźć lepszą estetykę wykonania w tej półce cenowej.