Samsung Galaxy A8s – pięć matryc, osiem rdzeni i 6,3 cala


News

W grudniu bieżącego roku swojej oficjalnej premiery doczekały się nowe edycje znanych i lubianych mid-endów, w tym między innymi Samsung Galaxy A8s. Może nie tylko wyróżnić się na rynku, ale też stać się konkurencją dla smartfonów Huawei.

Według deklaracji producenta Samsung Galaxy A8s posiada ekran IPS TFT o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 403 ppi, natomiast wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 84,5%. Wyświetlacz nie posiada żadnej powłoki ochronnej.

Pod obudową znajduje się bateria litowo – jonowa o pojemności 3400 mAh z funkcją ładowania Quick Charge. Model nie został natomiast wyposażony w funkcję ładowania indukcyjnego. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty pamięci.

Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 710 z zegarem 2,20 GHz współpracujący z układem graficznym Adreno 616 otrzymał wsparcie w postaci 6 lub 8 GB pamięci RAM (w zależności od wariantu).

Aparaty zastosowane w Samsung Galaxy A8s oferują bezstratny zoom 2x. Główny aparat składa się z trzech matryc, więc może być konkurencją dla Huawei Nova 4. Na tylnym panelu znajdują się matryce 24 MP, 5 MP i 10 MP. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza (24 MP).

Dane użytkownika są zabezpieczone przez czytnik linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0 oraz LTE. Samsung Galaxy A8s posiada też moduł GPS z obsługą A-GPS, GLONASS i Beidou.