Samsung Galaxy A70 – duży smartfon z Bixby i ekranem Super AMOLED


News

Samsung Galaxy A70 jest bardzo dużym smartfonem wyposażonym w ekran Super AMOLED o przekątnej 6,7 cala. Wyświetlacz charakteryzuje się rozdzielczością wynoszącą 1080 x 2400 pikseli. Ekran posiada wąskie ramki oraz notch w kształcie kropli.

W duży wyświetlacz wkomponowano czytnik linii papilarnych. Obudowa została wykonana ze szkła i tworzywa sztucznego. Tylny panel telefonu jest gładki, z wyjątkiem ramki aparatu fotograficznego z główną matrycą 32 MP i przesłoną f/1.7 oraz 8 MP z szerokokątnym obiektywem f/2.2. Główny aparat składa się z trzech matryc, w tym również z matrycy rozmywającej tło, o rozdzielczości 5 MP i przesłoną f/2.2. Przednia kamera została wyposażona w przednią kamerę o rozdzielczości 32 MP i obiektyw z przesłoną f/2.0.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor o strukturze złożonej z dwóch rdzeni o taktowaniu 2 GHz i sześciu rdzeni z zegarem 1,7 GHz. Model jest dostępny w dwóch wariantach – z 6 GB RAM lub 8 GB RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością zwiększenia jej o 512 GB za pomocą karty microSD.

Samsung Galaxy A70 jest wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania 25 W i zasilaczem Super Fast Charging. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Pie z interfejsem One, z rozwiązaniami Bixby i Knox.

Wejście słuchawkowe i USB typu C zostały umieszczone w klasyczny sposób. Samsung Galaxy A70 będzie dostępny w trzech kolorach, takich jak jasnoniebieski, koralowy, czarny i biały.