News

Samsung Galaxy A51 – średniak z ponadprzeciętną specyfikacją

Samsung poszerza linię smartfonów Galaxy A. Nadchodzący model Galaxy A51 otrzymał już certyfikację od Wi-Fi Alliance. Będzie on reprezentantem średniej półki urządzeń mobilnych.

Według udostępnionych przez producenta informacji model otrzyma bardzo dobrą specyfikację techniczną, w tym wydajny procesor, odpowiednią dawkę pamięci RAM i dużą baterię, ekran i rozbudowaną sekcję aparatów fotograficznych. Zamiast notcha na przednim panelu pojawi się otwór na kamerę do rozmów wideo.

Model został wyposażony w ekran o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+. Pod obudową znajduje się procesor Exynos 9611 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Na tylnej obudowie znajduje się poczwórny aparat fotograficzny złożony z takich obiektywów, jak 48 MP, 12 MP, szerokokątnego obiektywu 12 MP i teleobiektywu 5 MP.

Kamera przeznaczona do rozmów wideo posiada obiektyw o rozdzielczości 32 MP. Samsung Galaxy A51 czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10.

Dokładny termin wejścia modelu na rynek nie jest znany, podobnie jak cena urządzenia. Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną zapewne nie będzie to cena ponadprzeciętnie niska.