Samsung Galaxy A10s – czym różni się od pokrewnego A10?


News

Samsung Galaxy A10s jest modelem o pokrewnej specyfikacji technicznej do Samsunga Galaxy A10. Tytułowy smartfon nie wprowadza rewolucji, jednak producent wprowadził do modelu pewne modyfikacje, które są bardzo atrakcyjne.

Główną zaletą Samsunga Galaxy A10s jest bateria o pojemności 4000 mAh. Model A10 posiadał jedynie baterię o pojemności równej 3400 mAh. Wytrzymałość i pojemność akumulatora jest zaś istotna dla każdego użytkownika.

Kolejną istotną zmianą w A10s w stosunku do A10 jest zastosowanie nieco innych aparatów fotograficznych. Model posiada nieco lepszy zestaw aparatów. Na tylnym panelu oprócz czytnika linii papilarnych znajduje się podwójny aparat złożony z matryc o rozdzielczości 13 MP i 2 MP. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza i posiada rozdzielczość na poziomie 8 MP.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 2 GB RAM. Niemniej producent nie zdradza szczegółów na jego temat. Wiemy tylko tyle, że składa się z czterech rdzeni 2,0 GHz i czterech rdzenia 1,5 GHz.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty pamięci. Model zapewnia transmisję danych za pośrednictwem Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz LTE.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0. Pie z nakładką Samsung One UI. Smartfon posiada ekran o przekątnej 6,2 cala, wykonany w technologii TFT Infinity-V oraz posiadający rozdzielczość 1520 x 720 pikseli (HD+). Wymiary Samsunga Galaxy A10s wynoszą 156,9 x 75,8 x 7,8 mm, a jego waga jest równa 168 g.

Smartfon będzie dostępny na rynku w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Zarówno cena rynkowa, jak i dokładna data rynkowej premiery w Polsce nie są jeszcze znane.