Rodzaje pasków i bransolet w zegarkach


News

Każdy zegarek naręczny składa się z wielu części. Wśród podstawowych możemy wyróżnić tarczę, szkiełko, kopertę oraz mocowanie do nadgarstka. Każdy z tym elementów nie ma wpływu tylko i wyłącznie na wygląd zewnętrzny urządzenia, ale przede wszystkim na jego działanie i funkcjonowanie. W zegarku naręcznym niebagatelną rolę odgrywa odpowiednie przymocowanie do przegubu ręki użytkownika. Każdy z producentów oferuje duży wybór różnego rodzaju mocowań w postaci pasków oraz bransolet. Warto przyjrzeć im się bliżej i zdecydować, który będzie dla nas najlepszy.4

Paski i bransoletki w zegarkach
Najbardziej popularnym surowcem wykorzystywanym do produkcji pasków jest skóra naturalna. Z racji tego, iż nadają urządzeniom elegancki charakter oraz są w małym stopniu odporne na wpływ wilgoci nie są używane w modelach sportowych. Ten rodzaj paska zapewnia przede wszystkim uniwersalność i wygodę noszenia. Niegdyś dostępne były tylko czarne i brązowe skórzane mocowania, współcześnie na rynku możemy znaleźć różnorodne, czasami nietypowe kolory. Minusem tego typu pasków jest to, że po pewnym czasie tracą walory wizualne i trzeba wymienić je na nowe, by urządzenie mogło zachować odpowiednią elegancję.

Innym surowcem używanym do produkcji mocowań są tworzywa sztuczne, takie jak silikon czy kauczuk. Spotykane są one głównie w modelach sportowych, w których nie sprawdziła się skóra naturalna. Paski wykonane z takich tworzyw są przede wszystkim trwałe i odporne na trudne warunki, w tym wilgoć. Ponadto są łatwe w konserwacji i czyszczeniu.

Czasami do produkcji mocowań wykorzystywany jest materiał – nylon. Różnorodność barw oraz ciekawych splotów pasków trafia w gust każdego konsumenta.

Niektórzy producenci wyróżniają również tzw. paski militarne. Są one wykonane z grubej i wytrzymałej skóry. Ponadto posiadają specjalną podkładkę pod tarczę zegarka. W ten sposób nie trzymają się tylko i wyłącznie na samym teleskopie, lecz tworzą jedną, spójną całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu zegarki idealnie sprawdzają się m.in. w terenie i trudniejszych warunkach. Użytkownik ma większą gwarancję, iż nie zgubi urządzenia.

Całkowicie innym rodzajem mocowań są bransolety. Wykonane są najczęściej z metalu, który zapewnia bardzo dużą trwałość. Stylowe połączenie fragmentów, tzw. ogniw, zapewnia ładne i eleganckie wykończenie każdego zegarka.

Paski a bransoletki – który rodzaj mocowań do nadgarstka wybrać?
Wybór mocowania do nadgarstka zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od tego, do jakich celów ma nam służyć zegarek. Jeżeli stawiamy na urządzenie sportowe, najlepiej zakupić takie z paskami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Z kolei, gdy potrzebujemy czegoś eleganckiego i stylowego najlepiej sprawdzi się skóra naturalna lub bransoleta.

Współcześnie najbardziej popularne wśród kobiet są paski ze skóry naturalnej oraz tworzyw sztucznych. Z kolei mężczyźni wybierają także metalowe bransolety, które są oznaką elegancji, stylu i klasy.

Przed zakupem zegarka należy zadać sobie pytanie do jakich celów ma nam służyć. To na pewno pomoże dobrać idealny rodzaj mocowań do naszych potrzeb.

W tworzeniu artykułu brał udział serwis http://zegarmistrz-krakow.com/


Dodaj komentarz