Redmi Note 8T – premiera rynkowa jeszcze w 2019 r.


News

Według aktualnych doniesień, Redmi Note 8T ma doczekać się premiery rynkowej jeszcze w tym roku, zatem pełną specyfikację poznamy najpóźniej w grudniu. Część specyfikacji technicznej tytułowego modelu została już ujawniona przez producenta.

Redmi Note 8T został wyposażony w ekran o przekątnej 6.53 cala, wykonany w technologii OLED i rozdzielczości Full HD+. Tylna kamera składa się z czterech matryc o rozdzielczości 64 MP, 8 MP, 2 MP i 2 MP. Przednia kamera będzie pojedyncza i otrzyma matrycę o rozdzielczości 20 MP.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 730G zintegrowany z układem graficznym Adreno 618. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10. Model będzie czerpał energię z niewymiennej baterii o pojemności 4500 mAH. Będzie on dostępny w dwóch wariantach różniących się pod względem pamięci wewnętrznej i RAM:

– 6 GB RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej,

– 8 GB RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej.

W obu przypadkach użytkownik będzie miał możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej na pliki za pomocą karty microSD.

Czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony na tylnym panelu – Redmi Note 8T nie otrzyma czytnika wbudowanego w ekran.

Według aktualnych informacji przedni panel zostanie pokryty szkłem Corning Gorilla Glass, podobnie jak tylny. Redmi Note 8T będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym, czerwonym, niebieskim i białym.