Redmi Note 8 – premiera na polskim rynku


News

Nowość na polskim rynku od marki Xiaomi – Redmi Note 8 – już niebawem będzie dostępny w sprzedaży. Wygląda na to, że będzie smartfonem ze średniej półki cenowej o stosunkowo dobrej specyfikacji technicznej.

Premiera Redmi Note 8 na polskim rynku odbędzie się 29 sierpnia – w przyszłym tygodniu. Poprzednia generacja modelu została zaprezentowana około 8 miesięcy temu, więc chiński producent działa bardzo szybko, goniąc konkurencję. W porównaniu z poprzednikiem, Redmi Note 8 będzie wykonywał lepszej jakości zdjęcia, będzie posiadał większy ekran w stosunku do powierzchni przedniego panelu oraz zostanie wyposażony w mocniejszą baterię.

Redmi Note 8 będzie wyposażony w aparat o rozdzielczości 64 MP. Konstrukcja głównego aparatu będzie obejmowała trzy obiektywy, w tym dodatkowe obiektywy szerokokątny lub teleobiektyw oraz matryca zbierająca informacje o głębi.

Smartfon zostanie wyposażony także w port USB typu C oraz w wejście słuchawkowe mini jack 3,5 mm. W sieci krążą rzekome zdjęcia nowego modelu, jednak wszystkiego dowiemy się zapewne dopiero w dniu premiery.

Redmi Note 8 będzie dostępny w wariancie z obsługą sieci 5G. Pierwotnie spodziewano się go pod koniec 2019 r., ale wygląda na to, że premiera odbędzie się znacznie wcześniej. Model będzie dostępny w czterech kolorach – czarnym, srebrnym, różowego złota i niebieskim.

Ceny modelu będą na polskim rynku oscylowały w granicach 1200 – 1400 zł, w zależności od wariantu pamięci RAM i pamięci wewnętrznej.