Realme z aparatem 64 MP: co o nim wiemy?


News

Realme jest submarką Oppo, podobnie jak np. Honor jest submarką Huawei. Oppo należy do chińskich producentów smartfonów, podobnie jak Xiaomi. Ostatnia z wymienionych spółek również pracuje nad modelem wyposażonym w aparat z matrycą o wielkości 64 MP (Xiaomi Redmi). Wygląda na to, że będą ze sobą konkurowały.

W sieci pojawiła się grafika z logo Realme przedstawiająca informację „64 MP AI Quad Camera”. Oznacz to, że Realme podobnie jak Xiaomi również otrzyma aparat marki Samsung GW1 1/1,72”, który funkcjonuje w trybie Tetracell. Łączy on sąsiednie piksele w jeden większy, zapewniający możliwość wykonywania zdjęć w rozdzielczości 16 Mpx.

Według informacji pochodzących od CEO Realme India Madhav’a Sheth’a udostępnionych na Twitterze, spółka pracuje nad nowym flagowcem, który będzie bardzo konkurencyjny w stosunku do innych modeli premium.

W pierwszej kolejności smartfon zadebiutuje w Indiach, a dopiero w późniejszym czasie pojawi się na innych rynkach. Urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane w czwartym kwartale 2019 r. Na ten moment nic więcej nie wiemy na jego temat.

Realme ostatnio wypuściło na rynek chiński model Realme X, który jest pierwszym urządzeniem tej marki wyposażonym w wysuwany z obudowy moduł z przednią kamerą. Model jeszcze nie został wprowadzony na rynek w Indiach – czeka go jeszcze kilka modyfikacji. Mogłoby to oznaczać, że właśnie Realme X może otrzymać aparat 64 MP. Jednakże to tylko spekulacje.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że w ciągu kolejnych miesięcy producent odkryje więcej na temat specyfikacji technicznej nadchodzącego flagowca. Między Realme a Xiaomi toczy się natomiast wyścig o to, która ze spółek wprowadzi smartfon z 64 MP w pierwszej kolejności.