Realme 5s – model chińskiego producenta z dobrym aparatem i pojemną baterią


News

Realme 5s jest chińskim smartfonem, który dopiero wchodzi na rynek. Do głównych zalet tego modelu należą poczwórny aparat oraz bardzo pojemna bateria.

Moduł złożony z czterech aparatów fotograficznych, w tym z jednostki o rozdzielczości 48 MP. Według informacji podanych przez producenta głównym elementem specyfikacji będzie bateria o pojemności 5000 mAh, co zapewni energię potrzebną do działania modelu na co najmniej dwa dni.

Energooszczędności sprzyjać będzie jednostka centralna. Pod obudową znajdzie się procesor Snapdragon 665. Realme 5s otrzyma wyświetlacz w rozdzielczości HD+, o przekątnej 6,5 cala, wykonany w technologii IPS LCD. Na przednim panelu znajdzie się także niewielki notch na przednią kamerę z obiektywem o rozdzielczości 13 MP. Rozdzielczość obrazu będzie wynosić 720 x 1600 pikseli, więc ostrość tekstu i filmów może nie być zadowalająca dla bardziej wymagających użytkowników.

Ośmiordzeniowy procesor z zegarem 2 GHz będzie zintegrowany z układem graficznym Adreno 610. Wspomniana jednostka centralna produkowana w procesie technologicznym 11 Nm znalazła zastosowanie także w innym popularnym modelu – Redmi Note 8.

Na tylnym panelu znajdą się cztery obiektywy, w tym główny obiektyw o rozdzielczości 48 MP, szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 8 MP i dwie matryce wspierające – po 2 MP każdy. Ich głównym zadaniem będzie fotografowanie obiektów z odległości 4 cm i zapewnienie efektu rozmycia tła (tzw. bokeh).

Producent jeszcze nie ujawnił cen rynkowych oraz dostępności rynkowej tego modelu. Nie do końca wiadomo, czy Realme 5S będzie dostępny na europejskich rynkach.