Problem z przestawionym układem klawiatury


Porównanie

Pewnie nie raz nie jednemu z was zdarzyło się, że w trakcie pracy w edytorze tekstu czy tez podczas pisania na jednym z komunikatorów, znaki na klawiaturze zamieniają się miejscami. Na przykład po wciśnięciu klawisza z literą Z pojawia się Y i tak na odwrót.450px-KB_United_States.svg Przyczyna tego jest problem przestawienia układy klawiatury, spowodowany kombinacją klawiszy Ctrl + Shift. Problem jest na tyle nurtujący, ponieważ nie jesteśmy wstanie wpisać polskich znaków z wykorzystaniem prawego klawisza Alt. Co zrobić by uporać się z tym problem o tym w niniejszej, krótkiej poradzie.

A mianowicie niekiedy wystarczy sam restart systemu, jednakże nie zawsze jest on nam w stanie pomóc. Aby powrócić do poprzedniego układy klawiatury – polski ( programisty), należy ponownie wcisnąć przycisk Ctrl+ Shift. Gdy jednak to nie pomaga to przy systemie Windows XP polecamy, aby użytkownik, prawym przyciskiem myszy kliknął na pasek zdań i z meny wybrał polecenie: Paski narzędzi/ Pasek języka. Kolejnie kliknął mały przycisk Opcje i wskaż polecenie Ustawienia. Po tym pojawi się nam okno dialogowe Usługi tekstowe i języki. Następnie w okienku Zainstalowane usługi, użytkownik musi pozostawić jedynie typ klawiatury Polski ( programisty). Jeśli pozostałe nie są Ci potrzebne to należy je usunąć i zatwierdzić wszystkie zmiany klikając na OK.

Tym oto sposobem, unikniemy problemów z przestawieniem się układu klawiatury. I ten uporczywy problem powinien zniknąć raz na zawsze. To prosta porada, jednakże z doświadczenia wiem, że wielu z was ma problem z pomylonymi znakami na klawiaturze, z którym nie wie jak ma się uporać. Mam nadzieję, że powyższa porada pomoże, co poniektórym i problem nie będzie już wracał.