Premiera iPhone Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone XR


News

W dniu 12 września 2018 r. Apple oficjalnie zaprezentował dwa nowe urządzenia. Według Tim’a Cook’a są to najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, jakie Apple kiedykolwiek wypuścił na rynek.

iPhone Xs jest smartfonem wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala. Wspiera on technologię HDR 10 i Dolby Vision. Obudowę smartfonu wykonano z nierdzewnej stali klasy chirurgicznej. Ekran rozciącia się do samych krawędzi, pomijając charakterystyczne wcięcie na Face ID (technologia rozpoznawania twarzy). Model spełnia normę wodoodporności iP68. iPhone jest dostępny w kolorze Space Gray, srebrnym i złotym. Od razu widać podobieństwo do iPhone X.

Drugi z zaprezentowanych modeli – iPhone Xs Max – został wyposażony w ekran o przekątnej 6,5 cala oraz charakteryzuje się rozdzielczością 2688 x 1242 pikseli. Wymiary tego smartfonu są niemal takie, jak w iPhone 8 Plus. Apple chwali się lepszą technologią głośników stereo oraz usprawnionego systemu rozpoznawania twarzy. Technologia będzie dzalać szybciej.

Oba smartfony marki Apple otrzymały podwójny układ 12 MP aparatów. Jeden aparat posiada jasność f/1.4, a obiektyw telephoto o jasności f /2.4. Nowością są funkcje Zero shutter lag i Smart HDR. Usprawnione zostały także tryby portretowe i Portrait Lightning.

Sercem obu modeli jest procesor A12 Bionic – pierwszy procesor wykonany w 7 – nanometrowej litografii. Procesor został zintegrowany z układem graficznym i sześciordzeniowym układem CPU. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 512 GB pamięci na dane wewnętrzne. Zastosowanie procesora, ekranu i głośników stereo o tak zaawansowanej technologii powoduje, że nowe iPhone’y będą z pewnością cieszyć się zainteresowaniem wśród graczy. Warto wspomnieć także o ARKit 2, która w połączeniu z procesorem zapewnia lepszą jakość rzeczywistości rozszerzonej.

Na zakończenie warto dodać, że iPhone Xs i Xs Max są wykonane z materiałów podlegających recyklingowi. Apple wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, a bateria wystarczy na dłużej.

Trzeci z zaprezentowanych modeli to iPhone XR prezentowany jako najtańszy z nowych modeli Apple’a. Model został wyposażony w ekran LCD Liquid Retina. Tylną część obudowy urządzenia wykonano z mocnego szkła, a obręcze z lotniczego alumnium. Smartfon jest dostępny w sześciu kolorach. Iphone XR posiada funkcję bezprzewodowego ładowania. Pod obudową znajduje się procesor A12 Bionic. Nie zabrakło też udoskonalonej technologii Face ID. Poza tym, smartfon posiada 12 – megapikselowy aparat umieszczony na tyle urządzenia.

iPhone Xs będzie dostępny w cenie od 4979 zł, iPhone Xs Max będzie dostępny w cenie od 5479 zł, z kolei najtańszy model będzie dostępny w cenie od 3729 zł.