Ponad 5 milionów telefonów iPhone 5 sprzedanych w trakcie pierwszego weekendu


News

Apple poinformował, że w ciągu 3 dni od premiery sprzedano ponad 5 milionów telefonów iPhone 5. Ponadto ponad 100 milionów urządzeń zostało zaktualizowanych do systemu iOS 6, najbardziej zaawansowanego mobilnego systemu operacyjnego na świecie. iPhone 5 jest już dostępny w USA, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze i Wielkiej Brytanii. 28 września iPhone 5 zadebiutuje w kolejnych 22 krajach oraz w ponad 100 innych do końca bieżącego roku. Popyt na iPhone’a 5 przekroczył początkowe zapasy. Większość wstępnych zamówień została dostarczona do konsumentów 21 września, ale wiele zamówień będzie zrealizowanych w październiku.

„Zapotrzebowanie na iPhone’a 5 jest niesamowite. Ciężko pracujemy, by najszybciej jak to możliwe dostarczyć telefony iPhone 5 w ręce wszystkich zainteresowanych konsumentów,” powiedział Tim Cook, Dyrektor Generalny Apple. „Wyprzedaliśmy wszystkie nasze początkowe zapasy, ale sklepy regularnie otrzymują nowe dostawy, a konsumenci mogą zamówić iPhone’a 5 online i otrzymać informację o szacowanej dacie dostawy. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i ciężko pracujemy by wyprodukować telefony iPhone 5 dla wszystkich.”

iPhone 5 to najcieńszy i najlżejszy iPhone w historii. Całkowicie przeprojektowane urządzenie oferuje doskonały, 4-calowy ekran Retina; procesor Apple A6, który zapewnia zdumiewającą wydajność; oraz ultraszybką technologię łączności bezprzewodowej, a zarazem jeszcze dłuższy czas pracy na baterii.