W Polsce zadebiutowały Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact


News

Premierę modeli Sony wspomnianych w tytule mamy już za sobą. Oficjalna prezentacja obu smartfonów odbyła się 28 września w Warszawie.

Smartfony cieszą się dużym zainteresowaniem choćby z tego powodu, że oferują innowacyjną funkcję skanowania 3D oraz pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo. Przyjrzyjmy się jeszcze raz specyfikacji technicznej smartfonów, które właśnie weszły na polski rynek (T – Mobile, Polcomtel).

Sony Xperia XZ1 prezentuje obraz za pomocą wyświetlacza o przekątnej 5,2 cali, w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ekran posiada matrycę IPS LCD (Triluminos), a zagęszczenie pikseli wynosi 424 ppi. Sony Xperia XZ1 Compact posiada wyświetlacz o przekątnej 4,6 cali, a rozdzielczość ekranu wynosi 1280 x 720 pikseli. Zastosowano tę samą matrycę, co w podstawowym modelu, ale zagęszczenie pikseli jest równe 319 ppi.

Flagowce mają pod obudową ten sam procesor – Qualcomm Snapdragon 835 zintegrowany z układem graficznym Adreno 540 i wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Maksymalna pamięć wewnętrzna w modelu Xperia XZ1 wynosi 64 GB, a w modelu Compact jest jej o połowę mniej. W obu przypadkach można rozszerzyć pamięć masową za pomocą karty microSD o pojemności do 256 GB. Modele są zasilane baterią o pojemności 2700 mAh z funkcją szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0.

Aparat fotograficzny w obu modelach ma matrycę o wielkości 19 MP i przysłonę f/2.0 oraz elektroniczną stabilizację obrazu i doświetlającą diodę dwutonową. Kamera przednia ma matrycę o wielkości 13 MP w przypadku modelu Xperia XZ1. W modelu Compact zastosowano kamerę przednią z matrycą o wielkości 8 MP.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth, GPS, NFC i USB typu C. Oba modele mają też czytnik linii papilarnych.


Dodaj komentarz