Panasonic przedstawia nowy tablet z 20-calowym panelem LCD IPS Alpha o rozdzielczości 4k


News

Firma Panasonic poinformowała o opracowaniu nowego tabletu, wyposażonego w 20-calowy panel LCD IPS Alpha o rozdzielczości 4-krotnie przewyższającej rozdzielczość Full HD oraz precyzyjny rysik cyfrowy.image_full Panasonic zamierza wprowadzić nowe urządzenie do sprzedaży za kilka miesięcy, oferując odbiorcom z wielu różnych branż nieznane wcześniej bogactwo funkcji. Tablet jest prezentowany na targach 2013 International CES, które odbywają się w Las Vegas w dniach 8–11 stycznia.

Nowością w zaprezentowanym tablecie, produkowanym przy użyciu najnowocześniejszych technologii cyfrowych firmy Panasonic, jest bardziej realistyczny i intuicyjny sposób użytkowania niż w przypadku papieru lub wyświetlacza. Nowy tablet stanowi ucieleśnienie cech mediów drukowanych, których nie są w stanie zapewnić obecne komputery osobiste ani tablety, takich jak realistyczne renderowanie tekstur, naturalne pismo odręczne oraz duża mobilność dzięki małej wadze i cienkiej konstrukcji.

20-calowy panel LCD ma rozdzielczość „4k” (3840 x 2560, czyli 9,83 miliona pikseli), dwukrotnie przewyższającą poziomą i pionową rozdzielczość formatu Full HD (1920 x 1080), oraz gęstość 230 pikseli na cal. Współczynnik proporcji obrazu 15:10 umożliwia wyświetlanie formatu A3 w niemal pełnej wielkości, dzięki czemu nowy tablet idealnie nadaje się do wyświetlania treści takich jak gazety i czasopisma, a także obrazów o takim samym współczynniku proporcji. Rysik cyfrowy doskonale imituje pismo odręczne na ekranie tabletu. Dzięki wadze 2,4 kg i grubości 10,8 mm nowe urządzenie można łatwo przenosić.

W tablecie zastosowano system operacyjny Windows 8, dzięki czemu użytkownik może w dalszym ciągu korzystać z niezawodnych aplikacji przeznaczonych do starszych wersji systemu Windows oraz dokumentów biznesowych utworzonych w tych wersjach. To innowacyjne urządzenie nie tylko zapewni intuicyjną obsługę na poziomie niespotykanym w innych komputerach osobistych i tabletach, ale stworzy również środowisko pracy, w którym użytkownik będzie mógł sprawnie tworzyć rozwiązania biznesowe przy każdej nadarzającej się okazji.

Firma Panasonic zdobyła zaufanie klientów z różnych branż dzięki wytrzymałym laptopom Toughbook oraz notebookom Let’s Note. Pomogły one zwiększyć efektywność i wydajność pracy w trudnych warunkach eksploatacji, w których tego rodzaju urządzenia IT były rzadko spotykane. Wykorzystując te osiągnięcia, firma Panasonic będzie chciała wprowadzić tablet 4k do sprzedaży na całym świcie i zaproponować odbiorcom zupełnie nową wartość.

Dane techniczne
Wyświetlacz: 20-calowy panel IPS Alpha
——Rozdzielczość: 3840 x 2560 pikseli (230 ppi): ok. 16,77 miliona kolorów
——Współczynnik proporcji: 15:10
System operacyjny: Windows 8 Pro 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5 3427U vPro 1,80 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce
Pamięć: 4 GB (maks. 16 GB)
Napęd flash (SSD): 128 GB
Interfejs: Rysik cyfrowy o wysokiej rozdzielczości (Anoto Live), elektrostatyczny panel wielodotykowy (10 palców)
Łączność bezprzewodowa: IEEE 802.11a/b/g/n,
Bluetooth: 4.0
Port USB: USB 2.0 x 1
Gniazda rozszerzeń: Gniazdo karty pamięci microSD x 1 (rozpoznaje karty pamięci microSDXC)
Wbudowana kamera: Rozdzielczość: HD 720P
Efektywna liczba pikseli: maks. 1280×720
Żywotność baterii Ok. 2 godzin (w przypadku korzystania z baterii wewnętrznej)
Wymiary: 18,7 cala (szer.) x 13,1 cala (gł.) x 0,4 cala (wys.)
Waga: 2,4 kg


Dodaj komentarz