Oukitel U22 – bardzo rozrywkowy smartfon


Testy

Oukitel U22 jest stylowym smartfonem oferującym duże możliwości multimedialne, pomijając fakt, że producent mógłby zaoferować więcej pamięci wewnętrznej.

Wymiary tego modelu wynoszą 154,2 mm x 76 mm x 9,6 mm. Smartfon waży 187,3 g i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Ekran i multimedia

Oukitel U22 prezentuje obraz za pomocą 5,5 – calowego wyświetlacza pokrytego szkłem 2.5D. Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czyli w jakości HD. Zagęszczenie pikseli przy takich parametrach wynosi 267 ppi. Zaletą Oukitela U22 są podwójne aparaty – zarówno główny obiektyw, jak i przednia kamera są podwójne. Z tyłu znajduje się matryca 8 MP z interpolacją do 13 MP i przesłoną f/2.0 oraz dodatkowa matryca (2 MP) i dioda doświetlająca. Analogiczne rozwiązanie zastosowano z przodu, tyle że główny obiektyw ma 5 MP z interpolacją do 8 MP.

Procesor, pamięć i system

Sercem tego smartfonu jest czterordzeniowy procesor zbudowany z rdzeni ARM Cortex – A7. MediaTek MT6580A z zegarem 1,3 GHz otrzymał wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM. Jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym Mali-400. Procesor nie należy do najbardziej wydajnych, ale gry online i MMOG działają płynnie.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia o maksymalnie 32 GB za pomocą karty microSD. Nie ma zatem zbyt dużo miejsca, ani na gry i muzykę, ani na filmy i zdjęcia. Oukitel U22 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. O odpowiedni czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu dba bateria o pojemności 2700 mAh.

Łączność i dodatkowe funkcje

Transmisja danych w przypadku Oukitela U22 odbywa się za pośrednictwem Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n oraz 3G. Niestety producent zrezygnował z LTE. Nie zabrakło natomiast GPS. Wśród dodatkowych funkcji można wymienić czytnik linii papilarnych, standardowe złącze słuchawkowe (3.5 mm) oraz niehybrydowy Dual SIM standby.