Oukitel K10000 Max przeszedł test z użyciem betonu i wapna


News

Wydawałoby się, że zanurzanie smartfonów w wodzie – oczywiście tych z wodoszczelną obudową – to wystarczający sposób na to, aby przekonać się, że rzeczywiście są odporne na wodę, w zakresie gwarantowanym przez producenta. Oukitel jest jednak innego zdania.

Oukitel K10000 Max został poddany testom z użyciem wody, cementu i wapna. Zarówno cement, jak i wapno mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń telefonu, nawet jeżeli jego obudowa spełnia normę IP68. Wodę zmieszano z wapnem, co doprowadziło do wydzielania się ciepła. Do takiego roztworu wrzucono tytułowy model. Po wyjęciu go z wody funkcjonował jak gdyby nigdy nic – tylko na ekranie pojawiła się informacja o przegrzaniu akumulatora z zaleceniem wyjęcia go i schłodzenia do temperatury pokojowej.

Drugi test polegał na sprawdzeniu, czy smartfon wytrzyma „kąpiel” w roztworze przygotowanym z wody, wapna i cementu. Po 30 minut przebywania w takiej cieczy telefon działał bez zarzutów. Po spłukaniu drobin cementu i wapna z obudowy wyglądał jak nowy.

Niewiele jest telefonów na rynku, które byłyby tak wytrzymałe. Swoją drogą, oba testy mogą sugerować, że chiński producent chce dotrzeć do sektora budowlanego prezentując idealny model dla kogoś, kto spędza niemal cały dzień na placu budowy.


Dodaj komentarz