Bez kategorii,  News

Ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa od Samsunga

Firma Samsung w listopadzie zapowiadała prezentacje nowego ośmiordzeniowego procesora Exynox 5 Octa . Tym samym na styczniowych targach CES 2013 w Las Vegas , owy procesor został zaprezentowany przez koreańskiego giganta.exynos-5-octa-samsung-mat-pras
Nowy układ SoC Exynos 5 Octa bazuję na czterech wydajanych rdzeniach Cortex-A15 i czterech rdzeniach Cortex-A7 ,które są energooszczędne. To co udało nam się dowiedzieć o nowym procesorze to , że jest bardziej energooszczędny niż dwurdzeniowy exynos 5 , który znalazł swoje zastosowanie w tych urządzeniach jak Chromebook od Samsunga czy tez tablet Google Nexus 10. Ponadto niskopięciowe rdzenie cortex A7 będą taktowane zegarem 1,2 GHz , z kolei rdzenie Cortex A15 będą z taktowaniem przynajmniej 1,8 GHz. Co do wydajności graficznej , to ma być ona dwukrotnie wyższa niż miało to miejsce przy procesorze Exynos 4 Quad , w który wyposażony został Galaxy S II oraz Galaxy Note II.

Póki co więcej informacji nie wiemy na temat nowego ośmiordzeniowego procesora Exynos 5 Octa , który już niebawem zaoferuje nam Samsung. Nie wiemy również do jakich urządzeń trafi nowy procesor , ale najprawdopodobniej możemy spodziewać się,że będą to nowe smart fony z linii Galaxy. Z pewnością jak będziemy wiedzieć nieco więcej szczegółów na ten temat to was o tym poinformujemy.

A jakie jest wasze zdanie na temat nowego procesora od Samsunga? przyznać trzeba , że ośmiordzenni robi wrażenie , jak będzie w rzeczywistości – przekonamy się o tym już wkrótce.