Oppo szykuje dwa kolejne smartfony: Reno 2F i Reno 2Z


News

Oppo już niebawem wprowadzi na rynek kolejne dwa smartfony – Oppo Reno 2F i Oppo Reno 2Z. W sieci krążą już nieoficjalne informacje na temat specyfikacji obu modeli. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu 28 sierpnia 2019 r. Oppo zaprezentuje modele Reno 2, Reno 2Z i Reno 2F.

Oppo Reno 2Z będzie smartfonem posiadającym pod obudową procesor Helio P90 i ekran o przekątnej 6,53 cala wykonany w technologii AMOLED Full HD+, pokryty powłoką wykonaną ze szkła Gorilla Glass 5. Proporcje ekranu wyniosą 19,5:9. Pod ekranem zostanie ukryty czytnik linii papilarnych.

Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 z nakładką ColorOS 6.0.1. Model otrzyma również 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon będzie wyposażony w poczwórny aparat z podstawowym obiektywem 48 MP i kamerą o rozdzielczości 8 MP z szerokokątnym obiektywem i dwoma aparatami o rozdzielczości 2 MP.

Na przednim panelu znajduje się kamera z obiektywem 16 MP, z wysuwanym modułem. Smartfon będzie zasilany przez baterię o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania VOOC 3.0.

Oppo Reno 2F będzie natomiast najbardziej budżetowym modelem, którego specyfikacja techniczna nie została ujawniona. Dostanie on taki sam aparat, co Oppo Reno 2Z, pomimo budżetowego charakteru. Oppo Reno 2F otrzyma ekran o przekątnej 6,53 cala wykonany w technologii AMOLED, w rozdzielczości Full HD+ o proporcjach 19:9.

Oppo Reno 2F otrzyma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Pod obudową znajdzie się bateria o pojemności 3700 mAh.