Oppo Reno – chiński producent ujawnia zdjęcia i część specyfikacji


News

Oppo Reno nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany światu smartfonów. Niemniej wiemy już, że dołączy do niego jako model z potrójnym aparatem, w dwóch wariantach pamięci RAM.

Oppo Reno jest smartfonem wyposażonym w ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Wyświetlacz nie zostanie pokryty żadną powłoką ochronną. Pod obudową znajduje się bateria o pojemności 4100 mAh ze wsparciem w postaci technologii szybkiego ładowania. Oppo nie postawił w tym przypadku na ładowanie indukcyjne.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z zegarem 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Główny aparat jest potrójny – składa się z matryc o rozdzielczości 48 MP, 13 MP, 8 MP. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza – posiada rozdzielczość 16 MP i jest doświetlana diodą LED.

Dane użytkownika są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct i Wi-Fi Display. Wi-Fi jest dwuzakresowe (2,4 i 5 GHz). Oppo Reno posiada też moduł NFC oraz moduł GPS z obsługą A-GPS, GLONASS i Beidou. Nie zabrakło Bluetooth 5.0 oraz LTE.

W sieci krążą przecieki na temat daty oficjalnej premiery, która podobno ma nastąpić 10 kwietnia 2019 r.