Oppo Realme 2 Pro – smartfon premium dla indyjskich użytkowników


News

Oppo Realme 2 Pro jest smartfonem, który trafi na indyjski rynek, ale nie będzie to kolejny budżetowiec. Oppo szykuje coś z wyższej półki.

Smartfon posiada ekran o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości wynoszącej 720 x 1520 pikseli. Wyświetlacz IPS LCD posiada powłokę ochronną Corning Gorilla Glass 3. Zagęszczenie pikseli wynosi natomiast 271 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio jest równy ok. 81,2%.

Główny aparat umieszczony na tylnym panelu składa się z dwóch matryc – 13 MP i 2 MP. Aparat posiada funkcję HDR i tryb panoramiczny oraz jest doświetlany diodą LED. Na froncie znajduje się kamera z matrycą o wielkości 8 MP z przesłoną f/2.2.

Sercem Oppo Realme 2 Pro został ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 450 wspierany przez 4 GB RAM, niemniej będzie dostepna także wersja z 3 GB RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 64 GB bądź 32 GB pamięci wewnętrznej. Model jest zatem dostępny w dwóch wariantach. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo.

Model czerpie energię z baterii o pojemności 4230 mAh. Za łączność odpowiadają jednozakresowe Wi-Fi z funkcją WiFi Direct oraz moduł Bluetooth 4.2. Oppo Realme 2 Pro posiada również moduł GPS z obsługą A-GPS. Dane użytkownika są zabezpieczone przez czynik linii papilarnych umieszczony na tylnym panelu.

Cena modelu Oppo Realme 2 Pro wynosi około 15.000 rupii, co jest równowartością 208$ (ok. 800 zł). Smartfon jest dostępny na indyjskim rynku w trzech wariantach kolorystycznych – Diamond Black, Diamond Blue i Diamond Red.