Oppo R15x z czytnikiem wbudowanym w ekran


News

Oppo R15x jest nowością na rnku smartfonów. Model posiada czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran. Oferuje on również szereg dodatkowych funkcji poprawiających jakość zdjęć, w tym tryb rozmycia tła, tryb beauty, filtry i tryb portretowy oraz profesjonalny.

Oppo R15x jest smartfonem posiadającym wyświetlacz OLED o przekątnej 6,40 cala. Ekran prezentuje obraz w rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi natomiast 403 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi natomiast blisko 84,1%. Trzeba przyznać, że ramki mogłyby być węższe, ale i tak nie jest najgorzej.

Smartfon czerpie energię z baterii o pojemności 3600 mAh. Niestety bateria nie otrzymała wsparcia w postaci szybkiego ładowania i ładowania indukcyjnego. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 128 GB pamięci wewnętrznej. W razie potrzeby pamięć wewnętrzna na pliki może zostać zwiększona za pomocą karty microSD. Ośmiordzeniowy procesor otrzymał wsparcie w postaci 6 GB RAM. Qualcomm Snapdragon 660 z zegarem 1,95 GHz został zintegrowany z układem graficznm Adreno 512.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo Z nakładką ColorOS 5.2. Smartfon otrzymał jedynie pojedynczy główny aparat. Na tylnym panelu znajduje się matryca o wielkości 16 MP i 10-stopniowym zoomem cyfrowym, doświetlana diodą LED. Oprócz matrycy z przesłoną f/1.7., Oppo R15x otrzymał podwójną przednią kamerę. Składa się ona z dwóch matryc – 2 MP z zoomem cyfrowym, diodą doświetlającą oraz przesłoną f/2.4, a także 25 MP z zoomem cyfrowym i przesłoną f/2.0.

Oppo R15x spośród zabezpieczeń dostępu posiada czytnik linii papilarnych. Nie otrzymał on natomiast skanera tęczówki. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Bluetooth 5.0, dwuzakresowego modułu Wi-Fi oraz modułu GPS z obsługą A-GPS. Model posiada także USB 2.0 OTG. Oppo R15x posiada także modem LTE.