OnePlus 6T – zadebiutuje pod koniec miesiąca, ale nieoficjalnie jest po premierze


News

Bardzo często zdarza się, że producent odwleka premierę smartfonu, wcześniej ujawniając większość informacji na jego temat, włącznie z wyglądem obudowy. Podobnie jest w przypadku OnePlus 6T.
Planowana data premiery tego modelu to 31 października 2018 r. Konferencja odbędzie się w Nowym Jorku, a dla nieobecnych zostanie przeprowadzona transmisja na żywo. Co ciekawe, tego samego dnia zostanie zaprezentowany Huawei Honor Magic 2.
Na obecną chwilę pewne jest, że model nie będzie wyposażony w złącze słuchawkowe. Smartfon otrzyma natomiast bardzo dobry ekran wykonany w technologii AMOLED współpracujący z czytnikiem linii papilarnych. Ekran o przekątnej 6,4 cala będzie posiadał proporcje 19,5:9 i rozdzielczość Full HD. Pod obudową znajdzie się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez 6 GB RAM-u (bądź 8 GB RAM-u w zależności od wariantu). Zamiast złącza słuchawkowego pojawi się przejściówka z USB typu C na jack 3.5 mm.
Dodatkowo, na rynek ma trafić nowa wersja słuchawek Bullets V2 ze złączem USB typu C. Nie będzie dostępna w zestawie – użytkownicy OnePlus 3T będą musieli je sobie dokupić. Czy to nowy sposób na zwiększanie zysków? Być może, ale w przypadku, gdy konkurencja proponuje smartfony z wejściem słuchawkowym taka taktyka może odnieść odwrotny skutek.
OnePlus 6T trafi na rynek chiński 5 listopada bieżącego roku. O dacie wejścia na rynek europejski producent jak na razie milczy. OnePlus 6T jest modelem inspirowanym Oppo R17. Czytnik linii papilarnych umieszczony na ekranie (Screen Unlock) ma być znakiem rozpoznawczym nowego smartfonu.
Model będzie zasilany przez baterię o pojemności 3700 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Otrzyma także funkcję rozpoznawania twarzy, przednią kamerę i podwójny główny aparat, a całość będzie funkcjonować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9 Pie z nakładką Oxygen OS.