One Plus 7 i 7 Pro po oficjalnej premierze. Mają wiele do zaoferowania


News

One Plus 7 i 7 Pro mogą konkurować z flagowcami marek, które są liderami na rynku smartfonów, ponieważ mimo stosunkowo niskiej ceny, mają wiele do zaoferowania, szczególnie drugi z modeli One Plus 7 Pro.

One Plus 7 Pro posiada duży ekran, pozbawiony zbędnych wcięć – kamera do selfie (16 MP) jest wysuwana z obudowy. Zastosowana w nim technologia umożliwia wyświetlanie obrazu w 90 Hz, w rozdzielczości QHD+. One Plus 7 Pro został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny złożony z głównego sensora 48 MP, szerokokątnego obiektywu z matrycą 16 MP i teleobiektywu 8 MP. Pod odbudową znajduje się bateria o pojemności 4000 mAh. Otrzymała wsparcie w postaci technologii ładowania Warp Charge 30.

One Plus 7 Pro posiada ekran AMOLED o przekątnej 6,67 cala o rozdzielczości QHD+, co jest równoznaczne z 1440 x 3210 px. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 855 zintegrowany z układem graficznym Adreno 640. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS i GLONASS. Model posiada modem NFC i modem 4G/LTE. Czytnik linii papilarnych znajduje się na ekranie. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9 Pie z nakładką OxygenOS.

One Plus 7 posiada specyfikację techniczną bardzo podobną One Plus 6T, z zaktualizowanymi podzespołami. Pod względem designu trudno byłoby odróżnić oba modele. One Plus 7 będzie dostępny w konfiguracji 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Natomiast One Plus 7 Pro będzie dostępny w dwóch konfiguracjach – 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej oraz 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfony będą dostępne w Polsce za pośrednictwem NTT, w cenach od 2449 zł.