Bez kategorii,  News

Obniżone ceny Radeonów

ADM obniża ceny Radeonów, pod nóż poszły modele HD 7850 i HD 7770 GHz Edition. Redukcja cen droższych kart ADM odbyła się w połowie zeszłego miesiąca. Spowodowane jest to wprowadzeniem na rynek przez Nvidia GeForce’a GTX 650 Ti- kartę z segmentu najbardziej atrakcyjnego dla przeciętnego konsumenta. Owa karta zostanie wprowadzona na rynek lada dzień.
By kupić Radeona z chipem Pitcairn Pro obecnie trzeba wydać, co najmniej 680 zł, już nie długo zapłacimy za niego mniej niż 600 zł . W odpowiedzi na kartę GTX 650 Ti sugerowana cena przez producenta została obniżona z 189 do 159 dolarów za 1 GB pamięci oraz z 209 do 189 dolarów za wariant z 2GB RAM-u.

Radeony debiutowały na rynku dużo wcześniej od GeForcow, które oparte są na architekturze Kepler. Już wielokrotnie ADM dostosowywały się do ceny i sytuacji na rynku, tym razem obniżone ceny kart mają stać się bezpośrednim konkurentem najnowszego GeForcea.
Jest nadzieja, że już niedługo będzie można kupić przecenioną kartę HD 7770- GHz Edition za około 420 zł . Tym samym spowoduje to sytuację , w której niektóre modele GeForce’a GT 640 przestaną mieć rację bytu . Chyba, że w odwecie i karty GeForce’a zostaną obniżone – o czym jak na razie nic nie wiadomo .

Z pewnością takie rozwiązanie jak obniżka cen kart ADM zadowoli klientów. Tym bardziej, że na początku ich pierwotne ceny był dość wygórowane. Perspektywa zapłacenia 60 zł mniej już dziś cieszy klientów, którzy w planach mieli zakup obecnie obniżonego produktu. Ciekawe , czy takie rozwiązanie spowoduję , obniżone zainteresowanie GeForce’em i zwiększy się popyt na produkt od ADM . Pytanie tylko brzmi, czy wyceniona karta od ADM dorówna wydajnością najnowszemu GeForce’owi .