O co chodzi w grach snajperskich online?


Gry

Kto z nas nie dostawał w dzieciństwie gęsiej skórki podczas oglądania filmów i seriali, których bohaterami byli snajperzy? Wydaje mi się, że właściwie każdy chłopak musiał przejść przez ten etap, niezależnie od tego, kim byli jego rodzice i gdzie mieszkał. Gry, które oferują możliwość wcielenia się snajpera od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodych ludzi, jak i tych starszych. Mimo, że nikt nie ma ochoty uczestniczyć w prawdziwej wojnie, to jednak wszyscy z przyjemnością sprawdzamy swoje umiejętności na wirtualnym polu bitwy. Rozwój technologii i pojawienie się internetu umożliwiły nam to nie zmuszając nas do ryzykowania głową. Nic tylko się cieszyć, logować i mierzyć z przeciwnikami, zarówno sterowanymi przez żywych ludzi, jak i wygenerowanymi przez komputer.gry-snajperskie

Na czym polegają gry snajperskie?

Gry snajperskie online umożliwiają nam wcielenie się w żołnierza, którego główne zadanie stanowi obsługa karabinu snajperskiego. Zazwyczaj do wyboru mamy dwa tryby – jeden, w którym na ekranie znajduje się widok z oczu naszego snajpera, i drugi, w którym nasz snajper obserwuje swój potencjalny cel przez lunetę. Przeważnie mamy swobodę przechodzenia od jednego trybu do drugiego. Gdy celujemy za pomocą lunety mamy oczywiście większe szanse na to, aby trafić przeciwnika. Jednak podobnie jak w prawdziwej walce – żeby dobrze wycelować, nie należy się poruszać. A to oznacza, że również o wiele łatwiej trafić nas. Idealnym rozwiązaniem jest więc znalezienie dobrego ukrycia, z którego bez problemu dostrzeżemy oponenta, a on nas nie. Zadanie wydaje się proste, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, jak kreatywni potrafią być twórcy map i jak sprytni bywają inni amatorzy gier snajperskich, okazuje się, że to wcale nie musi być takie łatwe jak nam się w pierwszym odruchu wydaje. W rozgrywce liczy się nie tylko celność, ale również refleks i strategia. Jeśli wiemy, że przeciwnik zna nasze położenie – powinniśmy je jak najszybciej zmienić, najlepiej tak, aby nie zdawał sobie z tego sprawy.

Kto gra w gry snajperskie?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama: przede wszystkim mężczyźni. Jasne – na wirtualnych polach bitew spotkamy również kobiety, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość. Dla płci męskiej wszelkie zagadnienia związane z wojną okazują się być po prostu bardziej interesujące niż dla kobiet. W gry snajperskie grają panowie w każdym wieku – starsi, młodsi, młodzież szkolna, a nawet przedszkolna. Oczywiście przeważają uczniowie podstawówek i gimnazjów, bo zazwyczaj mają na gry po prostu więcej czasu.

valhallaArtykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry snajperskie na Twój komputer.


Dodaj komentarz