Nubia Red Magic Mars – co oferuje użytkownikom „Red Devil”


News

Model Nubii – Red Magic Mars – jest znany także pod handlową nazwą „Red Devil”. Smartfon posiada wymiary 158,25 x 75 x 9,85 mm i waży 193 g. Model posiada ekran o przekątnej 5,99 cala wykonany w technologii IPS.

Wyświetlacz Nubii Red Magic Mars charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 1080 x 2160 pikseli, których zagęszczenie wynosi 403 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi 78%, więc ramki są stosunkowo szerokie. Ekran nie otrzymał warstwy ochronnej chroniącej go przed uszkodzeniami.

Smartfon jest zasilany przez baterię o pojemności 3800 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge, bez ładowania indukcyjnego. Nubia Red Magic Mars jest dostępna w trzech wariantach różniących się pod względem pamięci wewnętrznej i pamięci RAM:

  1. 64 GB + 6 GB RAM
  2. 128 GB + 8 GB RAM
  3. 256 GB + 10 GB RAM

Wypuszczenie na rynek modelu w trzech wariantach wymienionych powyżej jest uzasadnione tym, że użytkownik nie ma możliwości zwiększenia przestrzeni na pliki, ponieważ smartfon nie posiada slotu na karty pamięci.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z zegarem 2,80 GHz. Słabą stroną Nubii Red Magic Mars są aparaty fotograficzne, które składają się z pojedynczych obiektywów – tylny aparat posiada matrycę w rozmiarze 16 MP, a przednia kamera 8 MP.

Dane użytkownika są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modemu LTE, dwuzakresowego Wi-Fi (z funkcją WiFi Direct i WiFi display) oraz Bluetooth 5.0. Poza tym, Nubia Red Magic Mars posiada moduł GPS z obsługą A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Specyfikacja techniczna obejmuje także moduł NFC i oczywiście USB 2.0 Typu C.