Nubia M2 Play i Archos Diamonds Gamma


Porównanie

Nubia M2 Play i Archos Diamonds Gamma są nowymi modelami na rynku, podejrzanie podobnymi do siebie już na pierwszy rzut oka.

Archos Diamonds Gamma francuskiej marki powstał we współpracy z Nubią. Pierwowzorem dla modelu Archos jest Nubia M2 Play. Sprawdzimy, czy te smartfony czymś się różnią, czy są po prostu zwykłymi klonami.

Ekran i aparaty

Nubia M2 Play prezentuje obraz za pomocą 5,5 – calowego wyświetlacza wykonanego w technologii TFT IPS. Ekran 2.5D prezentuje obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czyli w jakości HD. Nubia M2 Play została wyposażona w główny aparat 13 MP (PDAF, pojedyncza dioda doświetlająca, f/2.2) oraz przednią kamerę 5 MP z szerokokątnym obiektywem (84 stopnie, f/2.4).

Archos Diamonds Gamma ma taki sam wyświetlacz, ale LCD. Pod względem aparatów model w zasadzie nie różni się od pierwowzoru.

Procesor, pamięć i system

Nubia M2 Play ma pod obudową ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 435 z zegarem 1,4 GHz. Jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym Adreno 505 i otrzymała wsparcie w postaci 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD o maksymalnie 128GB. Nubia M2 Play pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką Nubia UI 5.0. O odpowiedni czas urządzenia na jednym ładowaniu dba bateria o pojemności 3000 mAh.

Jedyną różnicą w stosunku do Nubii M2 Play jest to, że Archos Diamonds Gamma pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką Nubia UI 4.0.

Transmisja danych i dodatkowe funkcje

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Bluetooth 4.x, Wi-Fi, LTE, GLONASS i GPS. Smartfon od Nubii otrzymał także dwa standardowe złącza – microUSB i słuchawkowe (3.5 mm) oraz czytnik linii papilarnych.

Z kolei Archos Diamonds Gamma otrzymał Bluetooth 4.2. Pozostałe kanały łączności i dodatkowe funkcje są takie same, jak w Nubii M2 Play.

Różnice są nieznaczne, dlatego nazwanie modelu Archos Diamonds Gamma klonem Nubii M2 Play nie będzie przesadą. Dziwne? Niekoniecznie. Archos Diamonds Gamma wejdzie na polski rynek już w lipcu, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 999 zł. Nie wiemy natomiast czy na polskim rynku pojawi się Nubia M2 Play. Jej ceny detalicznie także nie są znane. Kiedy dwie firmy ze sobą współpracują każda musi coś zyskać w bliższej lub bardziej odległej perspektywie.