Nowe Pixele – premiera już niebawem


News

Nowa seria smartfonów Google Pixel zadebiutuje oficjalnie 15 października 2019 r. Natomiast zgodnie z ostatnimi doniesieniami do sprzedaży nowa seria smartfonów trafi najwcześniej 18 października.

Google publikuje rendery prezentujące Pixela 4 i Pixela 4 XL (na zdjęciu wyżej), jednak nie zdradza szczegółów na temat ich specyfikacji technicznej. Oba modele otrzymają nieco inny design niż poprzednicy. Będą one wyposażone w smukły i symetryczny front z ekranem nieposiadającym wcięcia. Na tylnym panelu będą widniały cztery aparaty umieszczone w małej ramce, podobnie do iPhon’a.

Górna ramka przedniego panelu będzie nieco szersza w porównaniu z konkurencją. Google zamierza umieścić tam przednią kamerę i czujniki. Pod względem estetycznym to bardzo ciekawe rozwiązanie. Flagowe modele Google zostaną wyposażone w ekrany OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Pixel 4 otrzyma ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości Full HD+, natomiast Pixel 4 XL będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości Full HD+.

Sercem obu urządzeń będzie Snapdragon 855 z 6 GB RAM. Główny aparat będzie składał się z trzech obiektywów – głównego obiektywu o rozdzielczości 12 MP, teleobiektywu 16 MP i sensora do rozpoznawania głębi.

Pixel 4 otrzyma jednak bardzo słabą baterię o pojemności 2800 mAh. Pixel 4 XL otrzyma ogniwo o pojemności 3700 mAh.