Nowa wtyczka do iPhona 5


News

Już dziś wiadomo, że zwolennicy firmy Apple’a , razem z wejściem na rynek nowego iPhona 5 będą musieli liczyć się z dodatkowymi wydatkami . Ponieważ, nowy iPhone 5 posiada wtyczkę, której nie można użyć do starych urządzeń. Starą 30 pinową wtyczkę, do iPhona i iPoda ma zastąpić Lightning. Zalety nowego urządzenia to przede wszystkim jej lepszy wygląd mniejsza wtyczka nie zajmuję również tyle miejsca w płytce drukowanej.

Lightning wzbogacony został o USB 2.0, Posiada również ładny, symetryczny wygląd.
Już dziś wiadomo, że problemem będą mieli Ci, którzy zainwestowali w ekosystem Urządzeń. Każdy producent budzików, głośników, stacji dokujących, słuchawek oraz samochodów wyposażonych w cyfrowy system audio musiał zapłacić Apple’owi za naklejkę treści- Zgodne z iPhonem. Obecnie będzie trzeba uzupełnić stare naklejki, albo wyprodukować nowe z nowym tekstem, zgodne z iPhonem 5.
To przejściówki i kable będą miały załatwić problem zgodności, połączone urządzenia różnej generacji. Za kabel konwertujący Lightning o długości 20 centymetrów na 30-pinowe gniazdo kosztuję aż 120 zł. Z Kolei wtyczka z dwoma gniazdami 90 zł.

Ogromną zaletą w Europie jest obowiązujące porozumienie między większością producentów takich urządzeń jak komórek i tabletów, dlatego każde z urządzeń będzie można podłączyć do komputera poprzez uniwersalny kabel – ładowarkę micro USB.
Na Starym kontynencie tego rodzaju przejściówki Lightninig-micro USB mają być dołączane przez Apple do iPhonów. Zaletą tej przejściówki jest jej małym rozmiar, a dzięki niej iPhone 5 będzie mógł ładować się tak wszystkie smartfony na rynku. Lightning wzbogacony został o USB 2.0.