Nowa seria iPhone’ów – co już o nich wiemy?


News

Na początku września 2019 r. zostanie zaprezentowana oficjalnie najnowsza seria iPhone’ów. Apple trzyma świat w niepewności, ale i tak do sieci trafiły pewne informacje na temat nowych modeli. Według aktualnych informacji nie powinniśmy spodziewać się żadnej rewolucji.

Na diametralne zmiany Apple poczeka do następnego roku. W tym roku nie pojawią się zatem zarówno modem 5G, jak i wyświetlacz 120 Hz. Smartfony zaprezentowane w tym roku nie będą posiadały również kamery przystosowanej do VR.

Pojawią się natomiast nowe odsłony serii XS i XR. Smartfony Apple nie będą zawierały litery „X” w nazwie. Producent powróci do liczbowej nazwy – tegoroczne modele otrzymają nazwę iPhone 11, 11R oraz 11 Max. iPhone 11R będzie wersją budżetową, natomiast iPhone 11 Max zaoferuje największy wyświetlacz.

Pod obudową znajdzie się najnowszy procesor Apple Bionix A13, a całość będzie pracowała pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 13. Ekran zostanie wykonany w technologii OLED, ale w wersji 11R pojawi się prawdopodobnie wyświetlacz wykonany w technologii LCD.

Smartfony marki Apple mogą posiadać wejście USB typu C, ale nie zostało to jeszcze przesądzone. Smartfony otrzymają również wsparcie w postaci bezprzewodowego ładowania. Nie jest jednak pewne, czy model otrzyma zwrotne ładowanie bezprzewodowe umożliwiające ładowanie bezprzewodowe smart watcha i słuchawek.

Na tylnym panelu znajdzie się kwadratowy moduł wyposażony w lampę błyskową i cztery obiektywy – zwykły, teleobiektyw i szerokokątny obiektyw.

Ceny najnowszych smartfonów zostaną utrzymane na tym samym poziomie co w poprzednim roku, a może nawet nieco wyższym. Nowa generacja iPhone’ów trafi na rynek prawdopodobnie pod koniec października.