Nowa Lumia atakuje


News

Nokia pokazała swoje nowe smartfony z najnowszą wersją systemu Windows – Lumia 920 i Lumia 820.

Flagowym modelem ma być Lumia 920 z zainstalowanym Windowsem 8.
Wyposażona w wypukły, bardzo jasny ekran pojemnościowy LCD o przekątnej 4,5 cali i rozdzielczości WXGA (768 x 1280 pikseli) i technologię PureMotion HD+ pozwala na obsługę w rękawiczkach.

Aparat fotograficzny z diodą LED, optyką Carl Zeiss, optyczną stabilizacją obrazu i technologią PureView może wykonać zdjęcia w rozdzielczości 8,7 Mpix.
Wspomniana technologia PureView ma zapewnić najlepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu oraz stabilizację obrazu podczas kręcenia video. Jedną z interesujących cech jest oprogramowanie aparatu, które pozwoli na wycinanie obiektów z już powstałych fotografii.
Pamięć wewnętrzna telefonu to 32 GB. Użytkownikom musi to wystarczyć, ponieważ nie ma możliwości jej rozszerzenia.

Sercem nowej finki jest dwurdzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon S4 z taktowaniem 1,5 GHz, układ graficzny Adreno 225 GPU oraz 1 GB pamięci operacyjnej.
Baterię o pojemności 2000 mAh będzie można ładować bezprzewodowo. Do zestawu dołączona jest jednak tradycyjna ładowarka. Ładowarka bezprzewodowa to zakup oddzielny.

Smartfon Nokia Lumia 920 dostepne będą w sześciu wersjach kolorystycznych – czarnej, szarej, białej, żółtej, czerwonej oraz niebieskiej

Lumia 820 to telefon z niższej półki cenowej. Posiada ten sam procesor, co model 920. Wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala ma tutaj rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Wbudowane 8GB pamięci można rozszerzyć dzięki wbudowanemu slotowi kart microSD.
Wbudowany aparat o rozdzielczości 8 Mpix z optyką Carl Zeiss, lecz bez funkcji PureView.
Bateria o pojemności 1650 mAh ma wystarczyć na 330h czuwania.

Oba telefony mają trafić na rynek jeszcze w tym roku. Ceny nie zostały ujawnione.


Dodaj komentarz