Nomu S10 Pro – pierwszy model spełniający normę IP69


News

Żeby zaistnieć na rynku trzeba podnosić standardy – przykładem takich działań jest choćby wprowadzenie do sprzedaży modelu Nomu S10 Pro przez chińską firmę Nomu.

O firmie wiele osób zapewne słyszy po raz pierwszy. Specyfikacja nie jest z kosmosu, ale sam fakt, że norma IP69 została spełniona, zapewnia temu smartfonowi rozgłos. Nigdy wcześniej, nikomu nie udało się spełnić takich standardów wodoszczelności. Liderzy rynku osiągnęli poziom normy IP67, albo IP68. Smartfon marki Nomu może przetrwać godzinę w wodzie, na głębokości do 2 metrów – to robi wrażenie.

Design nie jest elegancki i smukły, ale raczej masywny i toporny. Nomu S10 Pro wyświetla obraz za pomocą ekranu o przekątnej 5 cali pokrytego powłoką ochronną Gorilla Glass trzeciej generacji, w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a zatem w jakości HD.

Pod obudową znajduje się czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737T z zegarem 1,5 GHz wspierany przez 3 GB pamięci RAM i układ graficzny Mali – T720 MP2. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i jest zasilane przez akumulator o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

Użytkownik ma do dyspozycji 32 MB pamięci. Z przodu znajduje się kamera z matrycą o wielkości 5 MP, a z tyłu aparat z matrycą o wielkości 8 MP. Nomu S10 Pro jest dostępny w cenie 165,48$ w AliExpress. Liderzy rynku smartfonów mogą poczuć się trochę zawstydzeni.


Dodaj komentarz