News

Nokia szturmuje rynek – nowości na IFA

Podczas międzynarodowych targów IFA w Berlinie zostały zaprezentowane nowe modele marki Nokia. Niemniej nie były to typowe smartfony, a raczej odświeżone modele starej daty, które mogą przypaść do gustu mniej zamożnym oraz starszemu pokoleniu.

Najbardziej budżetowym telefonem zaprezentowanym przez Nokię jest Nokia 110, która będzie dostępna w cenie 109 zł – to bardzo mało, jak na telefon bądź co bądź znanej marki. Telefon został wyposażony w oprogramowanie Nokia Series 30+, 1,77 – calowy wewnętrzny ekran i fizyczną klawiaturę. Użytkownik ma do dyspozycji 4 MB pamięci RAM i 4 MB pamięci na dane. Pod obudową znajduje się wymienna bateria 800 mAh.

Nokia 2720 Flip – telefon z klapką

Tęskniliście za telefonami z klapką i fizyczną klawiaturą? Nokia wbrew tendencjom na rynku postanowiła odświeżyć klasyczny telefon z klapką i wyposażyć go w łączność 4G. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego KaiOS. Telefon komórkowy posiada dwa ekrany – wewnętrzny 2,8 – calowy i zewnętrzny 1,3 calowy. Pod obudową znajduje się procesor Snapdragon 205. Telefon posiada również aparat 2 MP z diodą doświetlającą. Telefon ma bardzo małą baterię 1500 mAh. Telefon będzie dostępny w Polsce w cenie 399 zł.

Nokia 800 Tough – pancerny telefon komórkowy

Nokia 800 Tough jest modelem o pancernej obudowie spełniającej normę IP68 i MIL-STD-810G. Obudowa jest odporna na pył, wodę i skrajne temperatury oraz wytrzymała. Nie jest to smartfon, ale standardowy telefon komórkowy zapewniający łączność 4G, dostęp do aplikacji FB, WhatsApp i Asystenta Google. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego KaiOS. To nie jest telefon dla „gadżeciarza” – posiada 2,4 – calowy ekran, pojedynczy aparat główny 2MP, tylko 512 MB pamięci RAM i zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej.

Pod obudową znajduje się bateria o pojemności 2100 mAh. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dość mało, ale telefon z uwagi na mały ekran nie zużywa dużo energii. Według zapewnień producenta to wystarczy na zapewnienie energii w trybie czuwania w sieci 4G przez ponad 22 dni. Jeżeli specyfikacja nie wygląda zachęcająco, to zachęcić może cena – za telefon z pancerną obudową zapłacimy w Polsce 499 zł.