Nokia 8 zadebiutuje 16 sierpnia – specyfikację już znamy


News

Nokia 8 zadebiutuje już niebawem – czekamy z niecierpliwością, ale raczej nie na specyfikację technicznej. Producent nie robi z niej żadnej tajemnicy. Większe kontrowersje budzi sugerowana cena detaliczna nadchodzącego modelu.

Według informacji pojawiających się już wcześniej na rynku skandynawskim Nokia 8 zadebiutuje w cenie 590 euro. Z kolei z informacji publikowanych przez oddział Vodafone znajdujący się w Rumunii cena telefonu wyniesie około 517 euro. Czyżby zatem ceny mogły być aż tak zróżnicowane na europejskim rynku? Wygląda na to, że dowiemy się tego dopiero po premierze, bo producent milczy w tym temacie.

Nokia 8 będzie prezentowała obraz za pomocą ekranu o przekątnej 5,3 cala w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Według aktualnych danych jasność wyświetlacza ma wynieść 530 nitów. Pod obudową znajdzie się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 zintegrowany z układem graficznym GPU Adreno 540. Jednostka centralna otrzyma wsparcie w postaci 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Nokia 8 będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1. Nougat. Wśród dodatkowych funkcji, w jakie zostanie z pewnością wyposażona można wymienić złącze USB typu C, dual SIM i skaner linii papilarnych. Nie znamy jedynie pojemności akumulatora.

Na pliki użytkownika pozostawiono 64 GB pamięci wewnętrznej. Można ją roszerzyć za pomocą karty pamięci microSD. Z tyłu znajduje się kamera 13 MP, a z tyłu podwójny aparat fotograficzny z matrycami o wielkości 13 MP i podwójną diodą doświetlającą LED. Transmisja danych będzie odbywać się za pośrednictwem Wi – Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 i GPS. Smartfon otrzymał również moduł NFC i modem LTE kat. 9.

Zaproszenia na konferencję zostały już rozesłane przez HMD Global Oy. Konferencja odbędzie się w Londynie. Wygląda na to, że oprócz Nokii 8 zostaną wtedy zaprezentowane także inne modele – Nokia 2 i Nokia 7 reprezentujące niższe półki cenowe.


Dodaj komentarz