Gry

No Man’s Sky – już niedługo zagrasz w nią na Xbox One i w trybie multiplayer

No Man’s Sky już 24 lipca 2018 r. będzie dostępna w wersji na Xbox One. Gra zostanie też zaktualizowana w ten sposób, że gracze otrzymają możliwość gry w trybie wieloosobowym (multiplayer).

W nowym trybie drużyna graczy będzie mogła odkrywać wirtualny świat gry. Gracze otrzymają możliwość kreowania przedmiotów i latania oraz wykonywania pojedynczych misji. Gra została utrzymana w stylistyce science fiction i sandbox. No Man’s Sky to produkcja Hello Games znana z elementów przygotowych, kosmicznych i eksploracyjnych.

Tytułem przypomnienia, No Man’s Sky (tłum. Niebo Niczyje) zadebiutował pierwotnie na PC, a następnie na PS4. Gra umożliwia odkrywanie galaktyki z kokpitu statku, trochę jak w symulatorze kosmicznym. Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Bardzo intrygujące jest to, że świat przedstawiony to galaktyka złożona z ponad 18 trylionów (!) planet. Żadnemu graczowi nie uda się odkryć całego wirtualnego wszechświata. Twórcy gry skrupulatnie opracowali układy planetarne i tworzące je planety, a także świat roślinny i zwierzęcy, struktury geologiczne oraz postaci.

Gracz obserwuje wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej, z kokpitu statku. Galaktyka jest patrolowana przez strażników, więc nie można do woli niszczyć odwiedzanych światów. Można handlować, gromadzić surowce i wytwarzać rzeczy. Brakuje jednak drzewek umiejętności oraz bardziej urozmaiconego świata wirtualnego. Planety zostały wykonane schematycznie – są do siebie podobne. Bardziej wymagający gracze mogą być niezbyt zadowoleni.