Niebanalny design i typowa specyfikacja – Samsung J3 (2017)


News

Samsung Galaxy J3 (2017) wchodzi oficjalnie na rynek w styczniu. Specyfikacja to nic specjalnego – uwagę przykuwa jednak nietypowa stylistyka.

Na amerykańskim rynku model pojawi się pod nazwą Samsung Galaxy J3 Emerge z nieco odmienioną specyfikacją. Konstrukcję smartfonu tworzy tylna obudowa z metalową wstawką (rzadko spotykany sposób wzornictwa) oraz eran ze szkłem 2.5 D. Niebanalny design „nadrabia” za specyfikację i nadaje smartfonowi bardziej ekskluzywny, luksusowy wygląd, mimo że do flagowca mu daleko. Efekt wizualny pracy zespołu Samsunga może przełożyć się pozytywnie na wyniki sprzedaży. Być może zostanie zapoczątkowany nowy trend w stylistyce modeli – oklepanej, monotonnej i dość jednolitej.

Wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED, mający przekątną o wielkości 5 cali, prezentuje obraz w rozdzielczości równej 720 x 1280 pikseli, czyli w jakości HD. Zagęszczenie pikseli wynosi więc ok. 294 ppi. Pod odbudową znajduje się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 z zegarem 1,4 GHz wspierany przez układ graficzny Adreno 308 i 1,5 GB pamięci RAM.

Samsung Galaxy J3 (2017) oferuje użytkownikom tylko jakość HD i zaledwie 1,5 GB pamięci RAM. Mało zachęcająco prezentuje się również zestaw aparatów fotograficznych – główny aparat posiada matrycę o wielkości 5 MP, a przednia kamera tylko 2 MP (podobnie jak w prezentowanym niedawno Oukitel C5 Pro, ale bez możliwości interpolacji).

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Gdyby zabrakło wolnej przestrzeni na pliki i aplikacje można wykorzystać kartę microSD. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow. Przy czterordzeniowym procesorze i 5 – calowym ekranie HD pojemność baterii na poziomie 2600 mAh jest trochę oczywista i mało rozczarowująca. Niemniej w modelu Emerge przeznaczonym na rynek amerykański zostanie zastosowany ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 z zegarem 1,4 GHz, wwspierany przez 2 GB pamięci RAM i układ graficzny Adreno 505. W tym przypadku 2600 mAh to odrobinę za mało.


Dodaj komentarz