Nexus 6P vs OnePlus 3


Porównanie

Nexus 6P został zaprezentowany już w trzecim kwartale 2015 r. OnePlus 3 doczekał się premiery w drugim półroczu 2016 r. Który z modeli wypada lepiej?

OnePlus 3 posiada metalową obudowę, wykonaną w całości z aluminium. Nexus 6P również posiada elegancką obudowę – nieco większy smartfon także został wykonany z aluminium. Jego wadą może być niezbyt ergonomiczny kształt. nexus-6p-vs-oneplus-3

Wyświetlacz

Porównanie zacznijmy od głównego elementu, który przy ocenie modeli rzuca się w oczy – wyświetlacza. Ekran zastosowany w modelu Huawei Nexus 6P to dotykowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Ekran posiada przekątną równą 5,7 cala oraz prezentuje obraz w rozdzielczości równej 1440×2560 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 515 ppi. Wyświetlacz został pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Z kolei OnePlus 3 jest wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala prezentujący obraz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 401 ppi. Wyświetlacz został wykonany w technologii Optic AMOLED. Wniosek – 1:0 dla Nexusa 6P, który ma przewagę pod względem rozdzielczości i wielkości wyświetlacza (przy założeniu, że większy znaczy lepszy).

Procesor, pamięć i bateria

O odpowiedni czas pracy Nexusa 6P dba bateria o pojemności 3450 mAh z funkcją Qualcomm Quick Charge. Sercem urządzenia jest natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 810 z zegarem 2,0 GHz. Procesor jest zintegrowany z układem graficznym Adreno 430. Ośmiordzeniowy procesor otrzymał wsparcie w postaci 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono zaś 32 GB pamięci wewnętrznej.

OnePlus 3 został wyposażony w procesor Snapdragon 810, którego struktura składa się z dwóch rdzeni taktujących 2,15 GHz i dwóch rdzeni 2 x 1,6 GHz. Ośmiordzeniowy procesor jest wspierany przez układ graficzny Adreno 530 i 6 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 64 GB pamięci wewnętrznej. O odpowiedni czas pracy urządzenia dba bateria o pojemności 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Po tej części porównania mamy remis.

Aparaty fotograficzne

Aparaty fotograficzne zastosowane w modelu Huawei Nexus 6P to główny aparat z matrycą Sony IMX377 o wielkości 12,3 MP z diodą doświetlającą LED i cyfrowym zoomem. Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 8 MP.

Można łatwo zauważyć, że pod względem aparatów fotograficznych OnePlus 3 oferuje więcej niż wyżej przedstawiony model. Aparat główny posiada matrycę 18 MP z przesłoną f/2.0. Dodatkowe opcje to optyczna i elektroniczna stabilizacja obrazu oraz pojedyncza dioda doświetlająca. Przednia kamera posiada 8 – megapikselową matrycę.

Transmisja danych i system operacyjny

Specyfikacja techniczna Nexusa 6P obejmuje również czytnik linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się w jakości LTE oraz za pomocą Bluetooth v. 4.2 i GPS. Model zapewnia obsługę A – GPS i GLONASS. Jego specyfikacja obejmuje także moduł NFC i USB 2.0 typu C. Oprócz tego, OnePlus 3 dysponuje dual SIM, co daje mu pewną przewagę nad konkurencyjnym modelem.

Huawei Nexus 6P działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow – użytkownicy mieli otrzymać Androida 7.0 Nougat, ale jeszcze się go nie doczekali. OnePlus 3 jest smartfonem pracującym pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida 6.0 Marshmallow znanej jako OxygenOS.

Na koniec porównajmy ceny – Nexus 6P jest dostępny w cenie od 3000 zł. Sugerowana cena detaliczna OnePlus 3 wynosi natomiast od 1799 zł. Różnica w cenie nijak ma się do różnicy w specyfikacji – naszym zdaniem OnePlus 3 wypada lepiej niż Nexus 6P. Tymczasem model Huawei jako droższy powinien być bardziej zachwycający od konkurencyjnego modelu.


Dodaj komentarz