Najnowszy tablet z rodziny XPERIA


News

Już wkrótce pod koniec roku na rynek wejdzie nowy, dobrze zapowiadający się produkt z serii XPERIA, będzie to Sony Xperia Tablet S z czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, wyposażony zostanie w system operacyjny Android 4.0. Już jesienią najprawdopodobniej tablet ma otrzymać aktualizacją 4.1 Jelly Bean. Tablet S posiada 9.4 calowy ekran IPS, wyróżnia się niezwykłą lekkością, w porównaniu do wcześniejszych modeli Xperii, ten tablet jest znacznie chudszy.

Główną jego zaletą jest tworzenie kilku kont dla różnych użytkowników, dzięki tej opcji z tabletu może korzystać wiele osób, a konto może zostać specjalnie dostosowane do potrzeb każdych z użytkowników. Kolejną zaletą nowego Tabletu S jest wbudowana funkcja pilota, reagującego na podczerwień. Robi to ogromne wrażanie, gdyż dzięki tej opcji możemy przypisać do przycisków dane funkcje, które odpowiadają za działanie naszych urządzeń domowych. W tym samym momencie za pomocą jednego przycisku możemy włączyć kilka urządzeń naraz.

Kazuo Hirari- prezes firmy Sony, zapewnia, że nowe urządzenie Xperii, dzięki super odporności na zachlapanie, doskonale sprawdzi się w miejscach podatnych na zachlapanie, chociażby w kuchni podczas typowych prac kuchennych takich jak gotowanie. Nie wielka ilość wody nie powinna mu zaszkodzić.
Tablet będzie można zakupić w wersji z modułem 3G oraz bez. Nie do końca wiadomo, jaka będzie jego cena, na razie wyceniona została na 399 dolarów najtańsza wersja(16 Gb, Wifi). Na początku września miała miejsca przedsprzedaż tabletu w UK wyceniono model z modem 3G na 429 funtów, z kolei wersja z 16 GB pamięci wewnętrznej wyniosła 329 funtów, a 50 funtów drożej model z 32GB.