MWC 2019 – festiwal mobilnych urządzeń i technologii


News

W dniach 25 – 28 lutego 2019 r. odbędą się międzynarodowe targi elektroniki „Mobile World Congress” (MWC) w Barcelonie. Podczas targów zostaną zaprezentowane flagowce, ale również średniaki i budżetowce.

Już 24 lutego odbyła się w Barcelonie konferencja Xiaomi, a w dniu 20 lutego Xiaomi zaprezentowało swojego flagowca Mi 9 i jego tańszego wariantu Mi 9 SE. Na MWC 2019 r. Xiaomi udzieli szczegółowych informacji na temat globalnej dostępności tych flagowych modeli. Chiński producent ZTE zaprezentuje flagowca ze Snapdragonem 855, a dodatkowo także smartfony z linii Blade.

HMD Global – właściciel marki Nokia Mobile – zaprezentuje na MWC oficjalnie flagowca Nokię 9 wyposażoną w aparat fotograficzny PureView złożony z pięciu obiektywów. Prawdopodobnie zostaną zaprezentowane również średniaki – Nokia 4.2 i Nokia 3.2 oraz budżetowiec Nokia 1 Plus.

LG zaprezentuje podczas MWC 2019 flagowca G8 ThinQ wyposażony w ekran z technologią Crystal Spuld OLED zamieniającą wyświetlacz w głośnik oraz przednia kamerą z sensorem ToF REAL3. Prawdopodobnie zostanie zaprezentowany również model LG V50 ThinQ na rynek amerykański i koreański, wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh oraz jest napędzany przez procesor Snapdragon 855. LG zapowiedział już przed targami urządzenia budżetowe – LG Q60, LG K50 i LG K40, ale dopiero na targach MWC zostaną przedstawione szczegóły tych smartfonów.

Natomiast Huawei prawdopodobnie wykorzysta MWC do zapowiedzi nowego modelu smartfonu ze składanym wyświetlaczem, obsługującym standard 5G. W dniu 26 lutego w Paryżu odbędzie się osobna konferencja Huawei.

Zupełnie inną strategię obrała firma Sony, która wykorzysta MWC 2019 maksymalnie – w Barcelonie zostanie zaprezentowana nowa linia smartfonów z wyświetlaczami o formacie 21:9 (Xperia X10 i X10 Plus) oraz flagowca Xperię 1. Na targach MWC pojawi się również budżetowy model Xperia L3 z ekranem o proporcjach 18:9.

Lenovo przyciągnie uwagę flagowcem Z6 Pro, a Oppo przedstawi swoje nowe technologie – m.in. duży czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem. Rekordzistą pod względem zaprezentowanych modeli będzie prawdopodobnie firma Avenir Telecom – właściciel marki Energizer – przygotowująca na MWC 2019 26 nowych smartfonów należących do czterech linii produktowych. Wśród urządzeń znajduje się m.in. smartfon z serii Ultimate z baterią o pojemności 18.000 mAh oraz model ze składanym ekranem.