Musou Stars debiutuje pod koniec marca


Gry

Mousou Stars doczeka się oficjalnej premiery 30 marca 2017 r. – owoc pracy Omega Force i Koei Tecmo jest typową grą akcji nawiązującą trochę do rozwiązań znanych już z Dynasty Warriors.

Mousou Stars opiera się na motywie walki bohatera z przeciwnikami. Wśród bohaterów znalazły się postaci znane z kilku najbardziej popularnych serii gier wydawcy Tecmo Koei. Gracz wyrusza w podróż do świata fantasy, w którym ład i harmonię zapewnia energia „spring”. Kiedy po nagłej śmierci króla tajemnicza siła zaczyna słabnąć pojawia się idmo apokalipsy.

Przywołująca bohaterów córka króla popełnia błąd odprawiając rytuał, co prowadzi do pojawienia się kilku herosów – każdy z nich przechodzi na stronę poszczególnych grup walczących o władzę. Wśród bohaterów pojawiających się w grze znajdują się między innymi Zhao Yun z Dynasty Warriors oraz Kasumi z Dead or Alive.

Bohaterowie prowadzą ze sobą dialogi ukazując osobowość. Akcja jest skoncentrowana na odkrywaniu fantastycznego świata oraz na eliminacji przeciwników. Poszczególne obszary są zróżnicowane – bohater poznaje rozmaite krainy, między innymi Forgotten Nursery i Temporal Anomaly. Oprócz płynnych animacji zadbano o trójwymiarową oprawą graficzną o wysokiej jakości.