Motorola Moto G8 Plus i Play – po oficjalnej premierze


News

W dniu 25 października 2019 r. została oficjalnie zaprezentowana Motorola Moto G8 Play, natomiast 24 października 2019 r. odbyła się premiera Moto G8 Plus.

Motorola Moto G8 Play jest modelem o gorszej specyfikacji niż „Plus”. Pod obudową znajduje się procesor Mediatek Helio P70M wspierany przez 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o wielkości 512 GB. Moto G8 Play otrzymała ekran o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości HD+, wykonany w technologii Max Vision. Ekran posiada również kropelkowy notch, w którym umieszczono 8 – megapikselową przednią kamerę.

Aparat fotograficzny składa się z trzech matryc. Główna matryca posiada 13 megapikseli o rozmiarze 1,25 mikrometra i współpracuje z obiektywem o przysłonie f/2.0. Drugi obiektyw (szerokokątny) posiada rozdzielczość 8 MP, a ostatni odpowiada za rozmywanie tła i posiada rozdzielczość równą 2 MP.

Motorola Moto G8 Play zaprezentowana jak na razie tylko w Brazylii, czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh i gniazda microUSB i minijack. Posiada ona także czytnik linii papilarnych oraz hybrydowy DualSIM. Smartfon nie został wyposażony w moduł NFC.

Motorola G8 Plus pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0, podobnie jak wyżej opisany model. Niemniej posiada ona ekran o przekątnej 6,3 cala, a pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 665 produkowany przy wykorzystaniu nanotechnologii.

Procesor jest wspierany przez 4 GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna wynosi 64 GB. Lepiej prezentują się także obiektywy. Przednia kamera posiada rozdzielczość wynoszącą 25 MP, a główny aparat składa się z trzech obiektywów o rozdzielczości 48 MP, 16 MP i 5 MP. Motorola Moto G8 Plus również czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 18W.