Motorola Moto G3


Testy

Motorola Moto G3 już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie poręcznej. Ergonomiczna obudowa jest wodoszczelna. Niemniej konsumenci w Polsce mogą być zawiedzeni tym, że w zestawie nie znajdziemy ładowarki i funkcji Moto Maker.Test – Motorola G3

Ekran i obudowa

Ekran został wykonany w technologii IPS oraz posiada przekątną równą 5 calom. Wyświetlacz prezentuje obraz w rozdzielczości 1280x 720 pikseli. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego imitującego matową stal. Tylna część została pokryta chropowatą fakturą, co wpływa na poprawę komfortu korzystania z urządzenia.

Procesor, pamięć i system

Pod stylową, ergonomiczną obudową znajduje się 64 – bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916. Czterordzeniowa jednostka centralna składa się z ARMv8 Cortex-A53 taktowanych zegarem 1,4 GHz. Procesor jest zintegrowany z układem graficznym Adreno 306. Jednostka centralna zapewnia płynną pracę wszystkich aplikacji, także gier. Motorola Moto G3 działa podkontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop wzbogacony w kilka przydatnych funkcji.

Na rynku są dostępne dwa warianty modelu różniące się pod względem pamięci RAM i pamięci wewnętrznej. Pierwszy model oferuje 8 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci RAM. Nieco lepszą opcją jest natomiast połączenie 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Można zwiększyć pamięć na pliki stosując kartę microSD o 32 GB.

Aparaty fotograficzne

Główny aparat posiada matrycę o wielkości 13 MP. Producent postawił na sensor Sony Exmor IMX214. Podobne rozwiązanie zastosowano w OnePlus One i Nexusie 6. W przedniej części znajduje się aparat z matrycą o wielkości 8 MP. Dodatkowo, użytkownik może korzystać z takich opcji, jak autofokus i geotagging. Aparat główny jest doświetlany przez diodę LED.

Komunikacja i łączność

Użytkownik może korzystać z Internetu 4G LTE, 3G, HSPA+, albo Wi-Fi 802.11 b/g/n. Motorola Moto G3 została wyposażona w GPS i Bluetooth 4.0. Producent nie zapomniał o wejściu micro USB i słuchawkowym. Wśród dodatkowych funkcji, w które został wyposażony model można wymienić radio FM, kompas cyfrowy, czujniki zbliżeniowy i światła oraz akcelerometr. Pod obudową znajdziemy baterię o pojemności 2470 mAh.