Testy

Motorola Moto E5 Plus – budżetowiec z hydrofobową obudową i ekranem HD+ Max Vision

Motorola Moto E5 Plus jest modelem o pojemnej baterii z funkcją szybkiego ładowania i większym ekranem.

Jego jednolita obudowa typu monoblock została pokryta powłoką hydrofobową p2i. Specyfikacja techniczna nie zachęca – od razu wskazuje na niską półkę cenową. Niemniej dla osób, które nie mają ochoty wydawać na smartfon więcej niż 800 zł, Moto E5 Plus może być bardzo atrakcyjną propozycją.

Ekran i aparaty fotograficzne

Motorola Moto E5 Plus posiada wyświetlacz w formacie 18:9 został wykonany w technologii IPS TFT o przekątnej równej 6 calom. Obraz jest prezentowany w rozdzielczości wynoszącej 720 x 1440 pikseli, w jakości HD+ Max Vision. Zagęszczenie pikseli wynosi 268 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio jest w przybliżeniu równy około 76,7%. Motorola Moto E5 Plus zdecydowanie nie należy do flagowców – smartfon posiada tylko pojedyncze aparaty. Główny aparat umieszczony na tylnej obudowie posiada matrycę o wielkości 12 MP z zoomem cyfrowym i lampą błyskową LED. Aparat z przesłoną f/2.0 został wyposażony w laserowy autofocus. Obiektyw umieszczony na froncie został wyposażony w 8 – megapikselową matrycę.

System, procesor i pamięć

Motorola Moto E5 Plus jest zasilany przez baterię o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania Turbo Power. Akumulator zapewnia pracę urządzenia na jednym ładowaniu przez 1,5 dnia. Model został wypuszczony na rynek w dwóch wariantach – 16 GB pamięci wewnętrznej + 2 GB RAM oraz 32 GB + 3 GB RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo. Motorola Moto E5 Plus jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 z zegarem 1,40 GHz.

Transmisja danych

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 4.2 LE oraz dwuzakresowego Wi- Fi. Motorola Moto E5 Plus posiada także GPS z obsługą A-GPS i GLONASS. Nie jest Motorola Moto E5 Plus posiada czytnik linii papilarnych i USB 2.0. Nie ma niestety modułu NFC, ale po budżetowcu raczej nie można się było spodziewać czegoś innego.

Motorola Moto E5 Plus reprezentuje raczej niską półkę cenową. Na polskim rynku model jest dostępny w cenie 799 zł.