Mirage: Arcane Warfare – witamy w świecie magii


Gry

Produkcja Torn Banner Studio doczeka się premiery 23 maja 2017 r. Jak na razie producent nie wspomniał o polskiej edycji. Mirage: Arcane Warfare nie obiecuje trybu 3D, ale za to „elementy” przemocy – to zdecydowanie rozrywka dla pełnoletnich graczy. Niemniej zdaniem niektórych jest to gra odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych – kwestia gustu.

Gra na PC, PS4 i konsolę XONE została wydana przez Activision. Akcja toczy się w świecie fantastyki. Można dostrzec wyraźne akcenty wschodniej kultury, w tym głównie arabskiej i perskiej. Fabuła opiera się na motywie walki o magię między dwoma frakcjami – Bashrahni i Emirate i Azar Cabal. Pierwsza grup wykorzystuje magię jako źródło mocy i rozwoju. Sprzeciwiają się temu członkowie drugiej grupy, którzy są zdania, że magii nie należy wykorzystywać w celu bogacenia się – jest ona przez nich postrzegana w wymiarze duchowym.

Akcja jest obserwowana z perspektywy bohatera, w którego wciela się gracz. Jego głównym zadaniem jest walka – przy użyciu broni białej i oczywiście – magii. Rozgrywka jest urozmaicana poprzez wprowadzenie kilku klas postaci.