Microsoft YouthSpark – nowe możliwości dla 300 milionów młodych ludzi z całego świata


News

300 milionów młodych osób na całym świecie skorzysta z nowej globalnej inicjatywy Microsoft YouthSpark uzyskując dostęp do szeregu programów realizowanych we współpracy z partnerami, rządami oraz organizacjami non-profit
piątek, 21 września 2012

Firma Microsoft ogłosiła wczoraj nową, globalną inicjatywę Microsoft YouthSpark, która ma na celu wsparcie 300 milionów młodych osób z ponad 100 krajów w ciągu następnych trzech lat. Ta zakrojona na szeroką skalę inicjatywa obejmuje programy społeczne oraz inne projekty Microsoft – zarówno nowe jak i już istniejące w odświeżonej formie, które pozwalają młodzieży na odkrycie i realizację własnego, pełnego potencjału poprzez udostępnienie im lepszych możliwości zdobywania wykształcenia, zatrudnienia oraz rozwijania swojej przedsiębiorczości.

Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark przekarze większość środków finansowych organizacjom non-profit, które pomagają młodzieży na całym świecie. Dodatkowo Microsoft YouthSpark będzie udostępniał Office 365 dla celów edukacyjnych, darmowe narzędzia technologiczne dla nauczycieli i uczniów, które zoptymalizują sposób nauki i pracy grupowej oraz Skype w salach lekcyjnych oferujący dostęp do darmowej globalnej społeczności dla nauczycieli, dzięki której ich uczniowie mogą komunikować się z rówieśnikami z całego świata.Podczas premiery nowej inicjatywy, CEO firmy Microsoft Steve Ballmer powiedział: „W ramach Microsoft YouthSpark zobowiązujemy się pomóc 300 milionom młodych ludzi z całego świata w spełnieniu ich marzeń poprzez skupianie naszych wysiłków prospołecznych oraz innych zasobów firmy na udostępnianiu młodzieży narzędzi do edukacji, zdobywania zatrudnienia oraz rozwoju przedsiębiorczości. Wierzymy, że pracując z naszymi partnerami możemy dać młodym ludziom siłę do zmiany ich świata. Jesteśmy gotowi użyć naszych technologii, talentu, czasu oraz środków, aby to osiągnąć.”

Działalność firmy na rzecz młodzieży będzie odbywać się w bliskiej współpracy z organizacjami non-profit z całego świata. Będą to międzynarodowe organizacje takie jak: GlobalGiving Foundation, TakingITGlobal, Telecentre.org Foundation oraz International Youth Foundation, jak również regionalne organizacje non-profit: Silatech na Bliskim Wschodzie, The Trust for Americas w Ameryce Łacińskiej, AIESEC International w Europie oraz Fundacja ASEAN w Azji. W Stanach Zjednoczonych Microsoft będzie wspierał pięć narodowych organizacji non-profit: Boys & Girls Clubs of America, City Year, Junior Achievement USA, Network for Teaching Entrepreneurship oraz Year Up Inc.

„Nasza nowa generacja programów społecznych skupi się na nowej generacji ludzi” – powiedział Brad Smith, executive vice president firmy Microsoft. „Poziom bezrobocia wśród osób zdolnych do pracy poniżej 25 roku życia na całym świecie wynosi 12,7 % i jest to wynik dwukrotnie wyższy niż w przypadku wszystkich osób zdolnych do pracy na całym świecie. Świadczy to o pogłębiającym się podziale pomiędzy młodymi ludźmi, którzy mają predyspozycje i możliwości, aby odnieść sukces na rynku pracy, a tymi którzy ich nie posiadają Musimy pracować razem, aby znieść ten podział wśród młodych ludzi i pomóc w zabezpieczeniu przyszłości tego pokolenia i w konsekwencji przyszłości światowej gospodarki.”


Dodaj komentarz